ОСТАННІ НОВИНИ

Кому заважає будівництво на розі вулиць Варшавська – Соснова

|

Скасування містобудівних умов та обмежень щодо забудови земельної ділянки на перетині вулиць Варшавська – Соснова – це реальна погроза та схиляння забудовника до хабара. Про це Львівському порталу повідомили у будівельній компанії «Львівоблагропромбуд».

41

«Рішення Виконавчого комітету Львівської міськради від 8 липня 2016 року про скасування містобудівних умов та обмежень щодо забудови земельної ділянки на вулиці Варшавській – Сосновій, у розпал офіційно погодженого будівництва ніщо інше, як офіційно оголошена погроза мера Львова Андрія Садового щодо будівництва житлового комплексу «Оранж». Таке рішення виконкому ніщо інше як завуальована вимога хабара», – розцінює забудовник.

Не секрет, що сьогодні у Львові ведеться дуже багато житлового будівництва. Більшість будинків будують відповідно до законодавства і на них є всі необхідні документи. Проте є ряд будівництв, які повністю ігнорують чинне законодавство та у мерії дивним чином закривають на ці факти очі.

«Мер Садовий із головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським не реагують на забудовників, які ігнорують чинне законодавство та порушують всі можливі Державні будівельні норми. І це не поодинокі випадки. Так ЖК «Грінвільхауз» зводять при старих не чинних містобудівних умовах за 2008 рік. ЖК «Місто трав» – зводить підпільна компанія головного архітектора Львова AVR Development, саме Юліан Чаплінський розробляв для них концепцію детального плану території, згідно якої були погоджені містобудівні умови і обмеження. Проте, досі немає дозволів від держававіаруху та держслужби. До того ж ЖК «Місто трав» має 16 поверхів, що 100% не відповідає зонуванню цієї території.

Будівництво по вулиці Антоновича (земельна ділянка Кінескопу), для неї архітектор Чаплінський розробляв МБР, що не відповідають зонінгу Г2. «Ціна питання» 20 000 доларів США. У ЖК «ПАРУС» всі можливі державні будівельні норми порушені, оскільки не дотримано відстані від приватної садибної будівлі (відстань до сусіднього будинку має дорівнювати висоті ЖК – ред.), а там навіть 10 метрів немає. По вулиці Струмок, забудовник «Інтегралбуд» зводить 16-типоверховий комплекс, який також погоджено Юліаном Чаплінським в супереч того, що будівництво відбувається фактично на теплотрасі та зачіпає територію дитячого садочку №67. Продаж триває, документів немає і реакції зі сторони Львівської міської ради та ДАБІ також. Зате можна скасовувати законні містобудівні умови житлового комплексу «Оранж», де інвестор не дає хабарів та будують квартири учасникам АТО», – йдеться у повідомленні «Львівоблагропромбуду».

Всупереч «погроз» від мерії інвестори заявляють, що хабарів меру Львова чи головному архітектору не даватимуть і продовжать будівництво без хабарів незважаючи ні на що.

«Ми маємо зобов’язання заплатити інвестаційний внесок на розвиток міста, а також мали передати додатково Львівській міській раді 5% квартир, для потребуючих. Але окрім законного інвестиційного внеску мерія не отримає нічого, адже в керівництва компанії виникли побоювання, що у Садового почнуть роздавати квартири «своїм». Ці ж квартири мають отримати достойні люди – герої АТО чи родини загиблих героїв АТО. Ми не можемо дати місту права розпоряджатися цими квартирами, на поталу приватних інтересів. Можливо через таку нашу позицію протистояння із владою триває з осені 2015 року. Але з цього часу ми фактично виграли три і віримо, що й цього разу суд стане на бік закону», – повідомив представник замовлення будівництва Дмитро Стельмащук .

За словами адвоката компанії, усі документи на будівництво чинні тож своє право інвестор готовий відстоювати у суді.

«Станом на сьогодні у забудовника на руках укладений договір із Львівською міською радою. Він чинний та укладений на термін, який дозволяє нам здійснювати будівництво. Земельна ділянка на всіх правових підставах перебуває у розпорядженні замовника. Окрім того є витяг із державного земельного кадастру, який також підтверджує законність оренди земельної ділянки. Мало того, є дозвіл на проведення підготовчих робіт до будівництва, за яким встановлено огорожу та проводять підготовку майданчика. Все інше можна розцінювати, як спробу безпідставно зупинити законне будівництво. Саме ж рішення Виконкому Львівської міської ради не відповідає чинному законодавству, адже скасовувати містобудівні умови і обмеження може тільки ДАБІ у Львівській області за фактом перевірки або у судовому порядку. Відтак забудовник буде захищати свої права у суді», – додала юрист «Львівоблагропромбуду» Наталія Барбадин-Дунець.

Як відомо компанія планує звести житловий будинок з дитячим спортивно-оздоровчим майданчиком. Також під час будівництва будуть враховані побажання мешканців сусідніх будинків в межах робочої групи, котра була створена під час громадських слухань. Окрім того, в новозбудованому будинку 5% квартир передбачена для учасників АТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *