ОСТАННІ НОВИНИ

За 2-3 роки на Львівщині не залишиться жодної сільської ради?

|

На Львівщині наразі об’єдналось 15 громад із запланованих 99-ти, у деяких районах досі не створено жодної територіальної громади. Про це сьогодні, 7 липня, під час прес-конференції повідомив заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, передає кореспондент Львівського порталу.

громади

За його словами, 99 громад – це ще не точна цифра ймовірних об’єднаних громад, адже мешканцям дали можливість добровільно обирати, як саме об’єднуватись.

«Виходячи з тої роботи, яка була проведена спільно з Інститутом регіональних досліджень, органами місцевих самоврядувань, з депутатами різного рівня, ми бачимо, що на території Львівської області може бути сформовано 99 об’єднаних територіальних громад, які будуть спроможні. Спроможні не лише з фінансової точки зору, а з точки зору надання послуг тим мешканцям, які будуть на території громади: освітні, культурні тощо», – заявив він.

Як повідомив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, 30 жовтня на Львівщині пройдуть масштабні вибори у 20 об’єднаних громад.

«На 30 жовтня планується провести вибори у мінімум 20 територіальних громад, тобто сформувати їх. Ми ставимо собі завдання провести ці вибори. Чи встигнемо ми провести – це питання. Але дата 30 жовтня є для тих громад, які вже готові», – розповів він.

Також В. Гірняк додав, що, аби повністю створити мережу об’єднаних громад на Львівщині необхідно 2-3 роки.

«Але принцип добровільності ніхто не відміняв. Якщо в якомусь районі у Львівські області не буде розуміння, то процес буде довшим», – уточнив він.

За словами Ростислава Замлинського, сьогодні на Львівщині є такі райони, де немає жодної об’єднаної громади.

«Це є Радехівський, Кам’янко-Бузький, Буський…не створено. Легше назвати, де такі громади створено. Серед основних причин такої ситуації є пасивність місцевої влади, не проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед громадян про переваги, які вони отримають після об’єднання», – резюмував він.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...