ОСТАННІ НОВИНИ

Експерти запевняють, що забруднення повітря на Грибовичах вдвічі перевищує норму

|

Науковці-викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка не погоджуються з результатами замірів повітря Хімічної лабораторія ЛКП «Адміністративно-технічне управління» та говорять, що перевищення норми забруднення все ж є. Про це вони заявили журналістам сьогодні на прес-конференції «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», передає кореспондент Львівського порталу.

грибовичі

Доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Лідія Бойчишин припускає, що оприлюднені результати не є точними через застаріле обладнання.

«Все залежить від точності і похибки самого приладу, якими були зроблені аналізи. Наші прилади дуже застарілі, тому похибка досліджень може складати від 15-20%. Дуже сумнівно, що такі результати, які оприлюднила лабораторія ЛКП «Адміністративно-технічне управління» , могли показати дослідження, проби з яких були взяти на самому сміттєзвалищі», – вважає експерт.

Реклама партнерів

Під сумнів науковців беруть ще й те, на чиє замовлення дослідження були зроблені.

«Я сьогодні не знаю таких лабораторій, які мають можливість дуже чітко і в межах похибки в 2% визначити вміст канцерогенних речовин у повітрі», – сказала Лідія Бойчишин.

Доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії пояснює, що перевищення є, але несмертельне.

«Перевищення в десятки разів, на щастя, немає. І інформація про відсутність перевищення норм поширюється для того, щоб не сіяти паніку. Добре, що люди не панікують, адже катастрофи нема. Але якщо говорити про європейські екологічні норми, ці норми порушені в 1,5-2 рази», – пояснила науковець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.