ОСТАННІ НОВИНИ

Україні прогнозують 12% інфляцію

|

Національний банк вважає цілі щодо споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року досяжними. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, уповільненню інфляції сприяло помірне зміцнення обмінного курсу гривні, яке спостерігалося внаслідок покращення зовнішньої кон’юнктури на сировинних ринках та відповідного збільшення надходження валютної виручки в країну.

“За цих умов Нацбанк, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, купував іноземну валюту для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцненню обмінного курсу, зумовленому фундаментальними факторами”, – йдеться у повідомленні.

Також згідно з повідомленням, нещодавно оголошені урядом вищі темпи зростання тарифів на опалення та гарячу воду у поточному році зумовлять більший внесок адміністративної складової індексу споживчих цін у 2016 році та менший – у 2017 році порівняно із припущеннями прогнозу НБУ.

“Підвищення адміністративно регульованих цін та тарифів у окремі місяці цього року зумовлюватиме тимчасове прискорення інфляції. Однак їх коригування до ринково-обґрунтованих рівнів не потребуватиме проведення більш жорсткої монетарної політики”, – повідомляє НБУ.

“По-перше, у середньостроковій перспективі це сприятиме зниженню інфляції завдяки усуненню викривлень у процесах ціноутворення в майбутньому. По-друге, це стримуватиме тиск на інфляцію з боку платоспроможного попиту населення на інші товари та послуги вже в 2016 році”, – зазначає прес-служба.

Як наголошується, через цей та інші фактори тиск з боку внутрішнього попиту на споживчу інфляцію на прогнозному горизонті очікується незначним.

“Ключовим фактором для досягнення цінової стабільності залишається продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом”, – йдеться у повідомленні.

“У разі подальшого зниження ризиків для цінової стабільності та уповільнення прогнозної інфляції Нацбанк продовжить поступове пом’якшення монетарної політики для підтримки відновлення економічної активності”, – повідомляє прес-служба.

Економічна правда

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...