ОСТАННІ НОВИНИ

Жителі окупованого Донбасу мають отримувати пенсії, - Мінсоцполітики

|

Пенсіонери окупованих Росією територій  можуть отримати виплати на підконтрольній Києву території України. Про це повідомляє УНІАН.

пенсії

За словами міністра соцполітики Андрія Реви, тимчасово непідконтрольні Києву райони Донецької і Луганської областей статусу окупованих на сьогоднішній день не мають і є невід’ємною частиною території України. Тому і їх мешканці мають право на виплати, незалежно від місця реєстрації.

«У нас є Закон про обов’язкове пенсійне страхування, а є Закон про пенсійне забезпечення, у ст. 85 якого сказано: «Пенсії виплачуються без урахування одержуваного заробітку за місцем проживання пенсіонера, незалежно від реєстрації місця проживання». Навіть якщо людина живе в Донецьку або Луганську, а отримувати пенсію хоче в Києві або Харкові, ми зобов’язані їй її виплачувати, незалежно від місця її реєстрації. Це загальна практика, яка існує в Україні. Неконтрольовані території в Донецькій і Луганській областях, наскільки я розумію, статусу окупованих на сьогодні не мають і є невід’ємною частиною території України. Відповідно, їхні жителі мають право на виплати, незалежно від місця реєстрації», – пояснив міністр.

Він зазначив, що влада не може платити пенсії в Донецьку і Луганську, тому що там йдуть військові дії, але «якщо людина приїхала і хоче отримати пенсію в Харкові чи у Львові, ми не можемо їй в цьому відмовити».

«Інша справа з держвиплатами ВПО. Якщо людина живе в Донецьку, а оформила документи, що нібито проживає в Харкові, то тут уже є питання. Але це функція не стільки Мінсоцполітики, скільки державних Міграційної і Прикордонної служб», – вважає міністр.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...