ОСТАННІ НОВИНИ

У виправних колоніях Львівщини порушують права засуджених

|

Органами прокуратури у ході перевірок в установах виконання покарань у Львівській області виявлено порушення вимог законодавства щодо застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, зміни умов тримання для засуджених, дисциплінарної практики, проведення соціально-виховної роботи. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

виправна колонія

Так, встановлено факти безпідставного застосування до засуджених крайніх заходів дисциплінарного впливу у Львівській ВК № 48 та Личаківській ВК № 30. Лише після втручання місцевих прокуратур в’язнів було звільнено із штрафних приміщень.

Мають місце випадки необґрунтованих відмов в’язням у зміні умов тримання, а також у представленні їх до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання чи заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

До прикладу, Львівською місцевою прокуратурою № 1 виявлено випадок безпідставної відмови одному з засуджених Львівської ВК № 48 у зміні умов тримання шляхом переведення до дільниці соціальної реабілітації. Аналогічні порушення допущено і в Дрогобицькій ВК №40. Права засуджених у цих установах відновлено за наслідками розгляду вказівок прокурорів.

Також, незважаючи на внесення у минулому та поточному роках документів прокурорського реагування, у Львівській установі виконання покарань №19 досі не забезпечено можливості застосування зміни умов тримання, за підстав, передбачених законодавством, до осіб, засуджених до довічного позбавлення волі.

Зокрема, 32 таких ув’язнених не можуть бути переведені до багатомісних приміщень камерного типу у зв’язку з відсутністю вільних камер у секторі максимального рівня безпеки. При цьому, звичайні жилі приміщення в установі відсутні взагалі.

Крім цього, перевірки засвідчили неефективність роботи соціально-виховних служб із засудженими, яка проводиться без урахування оцінки усіх ризиків повторного вчинення ними злочинів після звільнення з місць позбавлення волі.

До прикладу, за поданням адміністрації Львівської ВК № 48 про умовно-дострокове звільнення засудженого від відбування покарання, судом його було звільнено, однак лише через кілька днів органами Національної поліції останнього затримано за скоєння нового злочину.

Загалом, цьогоріч органами прокуратури області внесено 10 вказівок з вимогою усунути порушення кримінально-виконавчого законодавства. На цей час 6 з них розглянуто, до відповідальності притягнуто 5 службових осіб, винних у допущенні порушень законодавства у цій сфері, та скасовано 5 рішень адміністративних комісій установ виконання покарань.

Водночас, внесено 3 апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції з питань застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення та заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

Фото: karpatnews.in.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...