ОСТАННІ НОВИНИ

Сквер святого Юра – змова проти громади чи розумне управління міським простором?

|

Сьогодні, 26 лютого 2016 у ЛМР розглядають питання про те, чи дозволити їздити новоствореною дорогою і приватному транспорту. При позитивному вирішенні питання будуть створені затори, при негативному – буде 1 тисяча незадоволених власників автомобілів. Що робити в такій ситуації спробували з’ясувати юридичні консультанти МБО «Екологія-Право-Людина», передає Львівський портал.

сквер Святого Юра

При будь-якому рішенні будуть незадоволені, а причина цього полягає в тому, що, приймаючи рішення про реалізацію таких проектів, міська рада робить це поспіхом, без належних розрахунків та аналізу соціальних впливів, з порушенням законодавства, що неминуче призводить до конфліктних ситуацій. Щоб вирішувати такі питання і уникнути їхнього виникнення в майбутньому варто детально проаналізувати увесь процес реконструкції площі Юра, механізми прийняття міською радою рішень, які не продумані до кінця і не узгоджені з громадою.

Зменшення зелених зон у місті Львів стало сумною реальністю, яка має далекосяжні негативні наслідки для здоров’я та комфорту львів’ян. Зелений простір повсякчас зменшується, проте зростає кількість нових будинків, доріг та замощених бруківкою площ, що аж ніяк не додає місту привабливості. Прикладом такого господарювання містом є сквер святого Юра, який порівняно із 2014 роком зменшився приблизно на півгектара (0,5717 га). Причиною цього є створення нової дороги у місті Львів, яка пролягає через сквер святого Юра. Два роки тому магістральну вулицю, яка з’єднувала площу університетську із привокзальною, було ліквідовано. На заміну планувалося побудувати дорогу в чотири смуги біля бібліотеки Політехнічного університету за рахунок знищення скверу. Завдяки львів’янам, які стали на захист скверу, та ЕПЛ дорогу побудували у два рази меншу. Станом на сьогодні по ній їздять лише громадський транспорт.

Шкода, але, незважаючи на свою показову проєвропейськість та відкритість, ЛМР є закритою, боїться відкрито вирішувати проблеми, неправильно ставляться акценти, не досліджують глибоко проблеми, а ця поверховість мабуть робиться не через лінь, а через бажання швидко вирішити питання на свою користь старими радянськими методами. Це підтверджується такими фактами.

У провадженні Львівських судів є дві судові справи, підставою звернення до яких є неправомірні дії ЛМР, а саме:

 1. Місто не здійснювало жодних дій по догляду за сквером, що привело сквер у незадовільний стан.
 2. Під час вирішення питання про будівництво дороги через сквер, ніхто не розглядав варіант відсутності транспортного сполучення з університетом через сквер і створення натомість  великої пішохідної зони.
 3. ЛМР не склала дефектний акт про реальний стан скверу та не використовувала цю інформацію для об’єднання усіх зацікавлених сторін з метою приведення скверу у належний стан. Без капітального ремонту це не можливо, а відповідно слід розробляти проектну документацію, як на будь-яке інше будівництво і отримувати відповідні дозволи.
 4. ЛМР не порахувала економічну доцільність витрачання бюджетних коштів для прокладання нової дороги, не передбачила виникнення проблеми із формування нової зупинки біля церкви святого Юра, не порахувала бажання власників автомобільного транспорту користуватися новоствореною дорогою.
 5. ЛМР не порахувала кількість людей, які  реально потребують прямого сполучення через сквер.

Як наслідок були прийняті незаконні ухвали, які в подальшому були частково скасовані самою ЛМР, частково виконані. Втім протиправність дії ЛМР під час їхнього прийняття є предметом судового позову.

Під час судового засідання, яке відбулося 11 лютого 2016 року, вкотре представником ЛМР було наголошено на відкритості ЛМР під час прийняття рішень, які приймаються лише і винятково для задоволення інтересів територіальної громади.

Для того, щоб перевірити готовність ЛМР іти на компроміс і укладення мирової угоди, позивачі, ЕПЛ, Віра Балаж, Вікторія Садова, пропонують укласти мирову угоду такого змісту.

Вважаємо, що поновлення порушеного права, для захисту якого ми звернулися до суду, можна захистити лише шляхом:

 1. Публічного визнання помилки ЛМР  (міський голова Львова А. Садовий робить заяву для ЗМІ про те, що оскаржувані ухвали були прийняті депутатами попереднього скликання з порушенням водночас і процедурних моментів, і за суттю, оскільки чинне законодавство не передбачає надання в оренду церкві ділянок для спорудження пам’ятників та автомагістралей, а тільки для будівництва нових чи обслуговування існуючих культових споруд. Окрім того, мала місце маніпуляція із зміною призначення земельної ділянки).
 2. Запровадження відкритої електронної он-лайн системи проходження візування документів ЛМР (зокрема й проектів ухвал).
 3. Оприлюднення за попередньою обіцянкою Г. Пайонкевич усієї проектно-кошторисної документації «Львівавтодору» щодо реконструкції пл. Св. Юра у Львові (зокрема й актів виконаних робіт).
 4. Оприлюднення висновків дендрологічної експертизи скверу на пл. Св. Юра у Львові, виконаної на замовлення Курії УГКЦ.
 5. Оприлюднення ІМО реконструкції пл. Св. Юра у Львові, виконаного НДІ пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України  на замовлення Курії УГКЦ.
 6. Затвердження детального плану територій Святоюрської гори, створеного на замовлення департаменту містобудування ЛМР.
 7. Затвердження меж скверу на пл. Св. Юра.
 8. Недопущення розширення нової дороги для громадського транспорту за рахунок скверу (облаштування додаткових смуг, «кишень» для зупинок тощо).
 9. Виділення коштів на проектування та втілення ревіталізації скверу на пл. Св. Юра.
 10. Влаштування громадських слухань проекту ревіталізації та благоустрою скверу.
 11. Реалізації благоустрою скверу та дитячого майданчика у ньому.
 12. Відмови від поширеної у роботі ЛКП «Зелений Львів» практики  калічення дерев невідповідним формуванням крон.
 13. Запровадження лікувального догляду зелених насаджень замість огульного видалення ушкоджених особин.
 14. Притягнення до відповідальності посадовців, дії чи бездіяльність котрих спричинили незаконне вирубування зелених насаджень у сквері на пл. Св. Юра.
 15. Внесення змін до Положення про громадські слухання відповідно до Статуту територіальної громади.

Лише виконання цих пунктів ЛМР буде свідчити про готовність і можливість ЛМР бути відкритою та працювати на користь громади міста Львів.

Реклама партнерів

Коментарі

 1. Nik Rashevsky · ти відстоюєш свої особисті інтереси , але більшість людей користується громадським транспортом і вони не хочуть стояти в заторах через те що меншість хоче встановлювати правила під себе . Ще порада для тебе , дурак ніколи не назве себе дураком , це про дебілізм від тебе .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...