ОСТАННІ НОВИНИ

Львів'ян запрошують на концерт-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні

|

У Львівській філармонії 18 лютого о 19.00 відбудеться концерт пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі філармонії.

18-02-16

«На лютневі дні припадають роковини загиблих Героїв Майдану. Глибоким сумом для нації увіковічнилися трагічні події в Україні. Три лютневі дні 2014 року стали піком трагедії.
У концерті-реквіємі  «In Memoriam» пам’яті героїв «Небесної Сотні», який відбудеться у четвер, 18 лютого, о 19.00 годині у Львській обласній філармонії через високе і вічне музичне мистецтво буде оспівано ці сумні, але доленосні події», – наголошують організатори.

У супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка під батутою заслуженого артиста України Яреми Колесси виступить лауреат міжнародних конкурсів, лауреат премії В’ячеслава Чорновіла, перший концертмейстер Австрійсько-українського оркестру  K&KSymphoniker, скрипаль  Ігор Муравйов.

За словами Ігоря Муравйова, вибір програми для вечора-пам’яті Небесної не випадковий. Програма концерту-реквієму складена із творів, які якнайбільше передають відчуття глибокого жалю. Це музика, яка допомагає душі пережити біль, завданий трагедією.

Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром Ре мажор Людвіга ван Бетховена – розповіддю про життя як найвищу цінність.

Як зазначає Ігор Муравйов: «Коли у Людвіга ван Бетховена сталася велика трагедія і композитор оглух, то мав намір закінчити життя самогубством, та Бог врятував його від цього жахливого кроку. Композитор зрозумів, що життя – це найбільший дар, і написав концерт-посвяту Богові. Так само як і наші герої віддали своє життя за те, щоб ми могли жити краще».

Завершиться вечір-реквієм Концертом для скрипки з оркестром № 1 ля мінор Дмитра Шостаковича.  Концерт Дмитра Шостаковича свого часу був заборонений, адже своєю музикою критикував радянську владу. У першій частині твору чути тужливі настрої – переживання, страх та  стогін, який композитор десь відчував всередині себе. Друга частина  концерту – це чорний гумор, сарказм на радянську владу. Третя частина написана як жаль щодо єврейського голокосту.

Ігор Муравйов – музикант з чіткою проукраїнською позицією. Активіст Майдану у Львові та Києві. Провів низку концертів як диригент в підтримку Української армії.

Фото: філармонія

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...