ОСТАННІ НОВИНИ

Змотуємо вудки. Скресає крига

|

Рятувальники попереджають про руйнування льодового покриву на водоймах та закликають людей бути обережними та не виходити на крихкий лід. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ДСНС України у Львівській області.

131

‪За повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології України на території області та у місті Львові 28 січня очікується хмарна погода з проясненнями. Вдень невеликий дощ. Вітер південно-західний 7 – 12 м/с, вранці та вдень пориви 15 – 20 м/с. Температура повітря вдень 4 – 9 градусів тепла.

У зв’язку з вiдлигою 28 – 31 сiчня на рiчках басейну Захiдного Бугу очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,1 – 0,6 м. Поступове руйнування льодового покриву, мiсцями льодохiд, при цьому можливе формування заторiв льоду.

Реклама партнерів

Головне управління ДСНС України у Львівській області застерігає рибалок та дітей про те, що вихід на тонку кригу водойм може бути дуже небезпечним.

Визначити реальну товщину льоду можна лише пробуривши лунку:

  • для переправи одного пішохода безпечною вважається лід товщиною не менше 5-7 см;
  • для влаштування ковзанки на кілька осіб – 10-12 см.

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці та у нічний час небезпечно.

Перетинаючи замерзлу водойму, будьте обережними, уважно слідкуйте за крижаною поверхнею, обходьте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший). Небезпечними також є місця із швидкою течією або де є виток води, джерела, струмки й теплі стічні води підприємств.

Слабша крига і там, де є вмерзла рослинність – кущі, дерева, очерет, водорості. Особливо обережно спускайтеся з берега – лід може нещільно прилягати до суходолу чи мати тріщини.

Пересуваючись по кризі, пам’ятайте, що відстані між людьми має бути не менше 5-6 метрів. Не направляйтеся на водойми поодинці!

Що стосується риболовлі, рятувальники застерігають, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поведінки на кризі:

– не пробивайте поруч багато лунок;

– не збирайтеся великими групами на одному місці;

– не пробивайте лунки на переправах;

– не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;

– завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12-15 метрів;

– тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Будьте уважними та бережіть себе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.