ОСТАННІ НОВИНИ

Водохреща у Львові: як "моржі" в ополонку пірнали

|

Сьогодні, 19 січня,  на свято Водохреща, люди пірнають в ополонку, аби цілий рік бути здоровими та набратися сил. Львівський портал поспостерігав, як це все відбувалося на озері на Погулянці.

5

За словами організатора пірнань Тараса Білошицького, засновника туристичного клубу «Аргонавт-Манівці», щороку бажаючих пірнути в ополонку стає дедалі більше.

6

«Більшість людей приходить сюди з словами «а давай спробуємо». Пірнувши в ополонку раз, дуже важко відмовитися від задоволення зробити це ще раз. Люди приходять лише пірнути в честь Водохреща, а стають моржами на все життя», – розповів він.

7

Також засновник тур клубу розповів, що, на жаль,  певна частина пірнальників намагається зігрітися не лише за допомогою теплого одягу та чаю.

«Ми організували маленький пункт обігріву, де бажаючі можуть погрітися біля вогню та попити чаю. Проте частина людей заходить у воду, хреститься, а потім хоче «зігрітися» за допомогою горілки або коньяку. Таких «шанувальників традицій» я одразу прошу покинути територію озера, аби діти не бачили поганого прикладу. Загалом же все проходить у радісній атмосфері», – додав Білошицький.

8

До першої години до ополонки прийшло до 40 людей. Як зазначили організатори, найбільший потік людей після четвертої, коли закінчується робочий день. Дехто приходить пірнути навіть після десятої.

10

Пірнальники заходили у воду, хрестились та пірнали три рази. Як вони розповіли у коментарі Львівському порталу, вода насправді не така холодна, як здається, і пірнання в ополонку додає сил.

11

«Це чудова традиція, яку має підтримувати кожен українець. Пірнання не лише додає здоров’я, а й укріплює дух, а нам зараз потрібно бути сильними, як ніколи», – розповів Богдан.

Один зі сміливців  Павло розповів, що став «моржувати» саме після занурення на Водохреща.

13

«Це як наркотик. Раз спробував – і все. П’ять років тому я вперше пірнув, і з того часу «моржую». Пірнання – це не лише обряд. Опинившись у холодній воді, ти по-інакшому відчуваєш своє тіло, оцінюєш свої можливості», – поділився він.

Вийшовши з води, люди не спішили одягатися, адже, на їхню думку, не так воно і холодно. Проте досвідченіші люди попередили, що відчуття деколи можуть ввести в оману, тому можна захворіти.

14

Пірнання в ополонку проходить у чудовій атмосфері, проте слід пам’ятати і про правила безпеки, аби свято Водохреща не зіпсувала застуда.

Фото: Ярослав Сиваківський

 

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...