Оприлюднення звіту про стан виконання Україною Плану дій візової лібералізації (ПДВЛ) відкладено через невідповідність поправок до закону Нацагенції з повернення та управління незаконно виведеними активами вимогам Єврокомісії.
Про це йдеться в статті ЄП «Два кроки від безвізового режиму – чому Єврокомісія скасувала «безвізову доповідь».
Так, виявилося, що закон про Нацагенцію з повернення та управління незаконно виведеними активами, підписаний президентом Петром Порошенком 9 грудня, не отримав експертного висновку Єврокомісії.
«Тоді ж – наприкінці минулого тижня – в АП отримали чіткий сигнал з Брюсселя: з такою редакцією закону про Нацагенцію Україна не отримає позитивний висновок ЄК», – йдеться у статті.
Згідно з документами, які бачила ЄвроПравда, саме цей закон (а точніше – правки, внесені до нього Радою до другого читання) «стали ключовою перешкодою для звіту, в якому ЄК констатувала би безумовне виконання ПДВЛ Україною».
Також повідомляється, що спроби уряду призначити співкерівників Національної агенції із запобігання корупції (НАЗК), які йому підконтрольні, можуть зірвати безвізовий режим з ЄС.
Як відомо, в неділю було призначено трьох з п’яти співкерівників НАЗК, двоє з яких пов’язані особисто з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.
Представник Transparency International у виборчому комітеті в понеділок оголосив про «цинічний обман» з боку влади та пообіцяв вийти зі складу комітету, якщо ситуацію не буде терміново вирішено.
Того ж дня була оприлюднена спільна заява Реанімаційного пакету реформ та антикорупційних організацій з аналогічними звинуваченнями на адресу влади.
Таким чином для Європейського Союзу це достатня причина, щоб стверджувати, що Україна провалила завдання зі створення незалежного НАЗК, яке є одним з пунктів Плану дій з візової лібералізації.
Очікується, що саме ця проблема найближчим часом вийде на перший план у безвізовому діалозі між Україною та ЄС.