У Львові триває історичний скрипковий марафон одного з найвидатніших українських скрипалів сучасності, легендарного Олега Криси. Своєму рідному Львову маестро представляє унікальний музичний проект – «Історія скрипкового концерту». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської обласної філармонії.
У циклі із чотирьох концертів впродовж жовтня та грудня у Львівській обласній філармонії звучать твори, які належать до вершин світової скрипкової музики. У короткому часовому відтинку маестро, який нещодавно відсвяткував свій 70-річний ювілей, представить твори зі світової спадщини скрипкової музики від композиторів епохи бароко до сучасних авторів.
У кожному концерті чотирьох програм цього циклу представлено три скрипкові концерти, які є репертуарними для концертуючих музикантів і займають чільне місце в репертуарі Олега Криси, з успіхом виконувались ним у багатьох країнах. А їх виконання у Львові в такому короткому часовому вимірі є свідченням чудової професійної форми маестро та найвищого щабля виконавської майстерності.
Розпочалося свято скрипкової музики 17 жовтня, а продовжить «Історію скрипкового мистецтва» концерт 3 грудня. На сцені філармонії сімейний тандем – скрипаля Олег Криси та диригента Тарас Криси. Розпочнеться вечір концертами для скрипки з оркестром Сергія Прокоф’єва та Альфреда Шнітке. Родзинкою вечора стане виконання музикантом – Концерту для скрипки з оркестром Петра Чайковського. Цього вечора на сцені – Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.
Завершить знайомство слухачів з «Історією скрипкового мистецтва» заключний концерт 10 грудня. Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром № 1 Мирослава Скорика, а продовжиться концертами для скрипки з оркестром Кароля Шимановського та Дмитра Шостаковича у виконанні Олега Криси та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою Тараса Криси.
Довідка
Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом 1-ї премії найпрестижнішого у світі міжнародного конкурсу ім. Ніколо Паганіні в Генуї (1963). Виконавська та педагогічна діяльність цього легендарного музиканта є прикладом для багатьох поколінь українських музикантів, перш за все, скрипалів. Нещодавно у Львові було започатковано міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.
Олег Криса достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема, львівської скрипкової школи. Викладав у престижних вузах, з 1967 р. – у Київській консерваторії ім. П. Чайковського; з 1973 р. – в Московському музично-педагогічному інституті ім. Гнєсіних; з 1974 р. – в Московській консерваторії. Сьогодні Олег Криса – професор престижної в США Істменської школи музики в м. Рочестері, в якій навчаються музиканти з багатьох країн світу.
Як соліст, Олег Криса виступає в багатьох країнах світу з провідними оркестрами та диригентами; на таких музичних фестивалях, як «Празька весна», «Варшавська осінь», Віденське музичне свято, щорічний музичний фестиваль у Шлезвіг Гольштейн (Німеччина), фестиваль Міжнародної академії ім. Баха (Штудтгарт), Орегонський фестиваль Й. Баха в Юджині та ін.
Олег Криса вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, В’ячеслав Артемов.
Скрипковий марафон Олега Криси – вагома подія у розвитку українського виконавства.
Фото: ufest.in.ua