ОСТАННІ НОВИНИ

Кабмін підписав розпорядження про створення «Музею Гідності»

|

Напередодні другої річниці святкування Революції Гідності Кабмін підписав розпорядження про створення «Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Гідності». Цей державний заклад буде віднесений до сфери управління Українського інституту національної пам’яті, пише УП.

Інститут має затвердити статут «Музею Гідності», вжити заходів для проведення його державної реєстрації та призначення керівника.

Міністерство фінансів разом з Міністерством культури та Українським інститутом національної пам’яті мають передбачити головному розпоряднику кошти на утримання «Музею Гідності» при підготовці проекту держбюджету на 2016 та наступні роки.

Як відомо, у лютому до ВРУ внесений проект закону, який серед іншого передбачає створення Музею Майдану.

Депутати пропонують повернути у державну власність «майновий комплекс підприємства Федерації професійних спілок України «Міжнародний центр культури і мистецтв профспілок України» – Жовтневий палац – та створити на його базі музей Майдану.

Проект не проголосований у парламенті.

Нагадаємо, що Революція Гідності розпочалася 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабміну призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Уночі 30 листопада правоохоронці силою розігнали Євромайдан. Це обурило громадськість, тож 1 грудня почалися масові протести.

22 січня 2014 року під час протистоянь на вулиці Грушевського з’явилися перші загиблі.

Найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, під час яких загинуло більше сотні протестувальників. Загиблих під час революції назвали Небесною сотнею.

21 листопада Україна відзначають другу річницю Революції Гідності, а також День Гідності та Свободи.

День Героїв Небесної Сотні в Україні відзначають 20 лютого.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...