ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні кожні 30 хвилин лікар на прийомі виявляє жінку з раком грудей, - експерт

|

З 5 по 19 жовтня у Львові проводитимуть «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози у жінок». У дні проведення акції кожна жінка зможе пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання, повідомляє кореспондент Львівського порталу.

рак грудей

«Метою проведення цих акцій є привертання уваги жінок до власного здоров’я, змінити ставлення до власного здоров’я. Це дуже важливо, тому що в структурі смертності онкопатології , рак молочної залози займає перше місце, рак шийки матки – третє. Вдумайтеся в таке, що понад 16 тисяч жінок щороку хворіє раком грудей. Кожні 30 хвилин лікар на прийомі виявляє жінку з раком молочної залози. 7500 жіночих життів щороку забирає рак молочної залози. Приблизно схожа ситуація і з раком шийки матки», – розповіла в. о. начальника управління охорони здоров’я ЛМР Наталія Літвінська.

Як повідомляють лікарі, єдиним методом ранньої і вчасної діагностики раку шийки матки є скринінгове цитологічне обстеження. Станом на сьогодні, в місті всі жіночі консультації забезпечені якісними цифровими кольпоскопами, що дають можливість виявити фонові передракові захворювання шийки матки,вчасне лікування яких у 80 % випадків дає можливість уникнути переходу захворювання до раку.

«Треба, щоб кожна жінка: сама регулярно обстежувала молочну залозу (хоча б раз в місяць), що є абсолютно не важко, та раз в рік прийти на обстеження до гінеколога. Окрім того, після 40 років кожна жінка має хоча б раз на 2 роки пройти обстеження у мамографа.

Якщо ми виявляємо рак на 1 стадії , то такі жінки мають 90% шансу вилікуватись, якщо 2 стадія – 85%, якщо 3-4 стадія – 50%. Тобто раннє виявлення онкологічних захворювань є запорукою життя. Єдине, що потрібно від жінок – це слідкувати за своїм здоров’ям», – запевняє Наталія Літвінська.

У дні проведення акції кожна жінка зможе пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання:

1 МКЛ жіноча консультація № 1 – вул. Лемківська, 29, т. 252-45-22

1 МКЛ жіноча консультація № 2 – вул. Мазепи, 25, т. 252-74-07

3 МКЛ жіноча консультація – вул. Рапопорта, 6, т. 233-00-13

4 МКЛ жіноча консультація – вул. Стецька, 3, т. 260-20-23

5 МКЛ жіноча консультація – вул. Чупринки, 43, т. 237-38-00

1 МП жіноча консультація – вул. Руська, 20, т. 235-69-50

2 МП жіноча консультація – вул. Симоненка, 4, т. 263-40-45

4 МП жіноча консультація – пр. Ч. Калини, 68, т. 223-02-47

5 МКП жіноча консультація – вул. Виговського, 32 т. 262-70-78

6 МП жіноча консультація – вул. Мед. Печери, 1, т. 251-46-82

Дорожня поліклініка жіноча консультація – вул. Повітряна, 99, тел. 226-02-84.

Окрім того, у Львові можна пройти мамографічне обстеження у міському мамологічному центрі, розміщеному на базі 4-ї міської поліклініки (пр. Червоної Калини, 68).

«При виявленні будь-якої патології, жінка не повинна лякатися чи переживати. Вона повинна звернутися до сімейного лікаря чи акушер-гінеколога, який проведе кваліфікований огляд та скерує на додаткове обстеження. Прохання до всіх львів’янок – не заглиблюйтесь в свою проблему, а звертайтеся до фахівців», – каже головний позаштатний спеціаліст УОЗ з організації амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги жіночому населення Марта Терлецькі.

Фото: jijour.com

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...