ОСТАННІ НОВИНИ

Україна отримуватиме в режимі онлайн супутникові дані ситуації у зоні АТО

|

Україна підписала контракт з французьким концерном Airbus на здобуття даних супутникового моніторингу надвисокої роздільної здатності в онлайн режимі. Проте відстежувати з їхньою допомогою пересування бойовиків у зоні проведення АТО можна буде лише з наступного року. Про це повідомляє «Українська правда», передає кореспондент Львівського порталу.

Таку думку вчора, 12 серпня, висловив на прес-конференції директор компанії “ТВІС” (офіційного дистриб’ютора французької компанії Airbus в Україні, що має сертифікат на надання послуг супутникової зйомки) Олесь Ясинський.

СУПУТНИК

“Днями Державне космічне агентство України і РНБО уклали контракт з французьким концерном Airbus на прямий прийом супутникових даних надвисокої роздільної здатності. З огляду на те, що бюрократичний апарат нікуди не подівся, то ми можемо передбачити, що проект вийде на повну потужність, напевно, не цього року. Ми розраховуємо, що ця технологія запрацює на повну силу наступного року”, – сказав він.

Реклама партнерів

Ясинський повідомив, що зараз проводиться тестування приймальних станцій, що знаходяться на території  України, на які буде організовано пряме скидання інформації з французьких супутників Pleiades. Він додав, що ці супутники можуть робити знімки роздільною здатністю 50 сантиметрів, один кадр захоплює територію 20 на 20 кілометрів.

Експерт підкреслив, що економічну доцільність цього проекту покаже час. А ось з політичної точки зору це “однозначно вигідно”. Отримувані дані знадобляться не лише українським військовим, які виконують бойові завдання у зоні АТО, а й екологам – для оцінки збитків, яких завдала Росія окупованим територіям на сході України.

Раніше, агенство повідомляло, що глава Державного космічного агентства України Олег Уруський заявив, що Україна підписала контракт з Airbus Defense & Spac. Згідно контракту, країна вперше отримуватиме від європейських апаратів Pleiades-1 і Pleiades-2 дані надвисокої роздільної здатності у режимі онлайн.

Фото: noos.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.