В Україні на одну вакансію в середньому претендує 4 спеціаліста. Такі дані оприлюднив Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна. Складніше за інших знайти роботу керівникам та випусникам вузів. Найнижча конкуренція серед спеціалістів робочих професій та айтішників.
За регіонами найнижчою конкуренція в липні була у Львівській, Волинській, Чернівецькій, Тернопільській і Хмельницькій області. А ось найскладніше знайти роботу було в Запоріжжі, Сумах, Полтаві й Житомирі. Проте традиційно найвищий рівень конкуренції спостерігається в областях проведення АТО (до 20 пошукачів на робоче місце). Конкуренція в найбільших містах країни (Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Харків) знаходиться на середньому рівні.
ТОП-5 проф. галузей із найвищою конкуренцією практично без змін. Традиційне лідерство за рівнем конкуренції у топ-менеджерів. Не просто буде знайти роботу також молодим спеціалістам, юристам, фінансистам і спеціалістам у сфері логістики.
Топ-5 професійних сфер із найвищою конкуренцією (gg. Індекс)
Вищий менеджмент – 8,6
Початок кар’єри, студенти – 5,4
Юристи – 5,1
Бухгалтерія, управлінський облік
фінанси підприємства – 3,8
Транспорт, логістика – 2,8
Не змінюється також і рейтинг тих, хто затребуваний на ринку. Найнижча конкуренція спостерігається поміж страхових агентів, фармацевтів і мед. представників, програмістів і робочих. Уже кілька місяців низька конкуренція спостерігається серед держ. службовців і спеціалістів НКО. Це пов’язано із відкритими конкурсами на посади в державних органах і появою низки нових гуманітарних проектів в Україні.
Топ-5 професійних сфер із найнижчою конкуренцією (gg. Індекс)
Робочий персонал – 1,8
Інформаційні технології, інтернет, телеком – 1,7
Держслужба, некомерційні організації – 1,0
Медицина, фармацевтика – 0,9
Страхування – 0,6
Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в липні 2015 року.