З 21 липня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі львівської міської ради.
Постановою внесені зміни до Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».
Однією з найвагоміших змін, які вносить Постанова, є спрощена форма декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Відповідно до внесених змін, в декларації виключено декларування розміру отриманого доходу (розділ ІІ). Тобто, зазначається лише вид доходу (пенсія, стипендія, заробітна плата…) та назва організації, де отримуються доходи, при цьому не вказується сума доходу.
Серед інших важливих змін, які вносить Постанова, слід виділити:
– до сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності;
– для розрахунку субсидії, за бажанням заявника, можна врахувати доходи за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, при цьому необхідно подати довідки про доходи; розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія;
– для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, — двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, — трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб;
– якщо громадяни перебувають у складних життєвих обставинах і не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішень районних комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися з дня виникнення права, але не більше, ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії;
– у разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується, виходячи з кількості фактично проживаючих осіб, на підставі рішення комісії, утвореної при районній адміністрації, та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. На підставі рішення комісії підприємства – надавачі житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку);
– скасовано повернення субсидії у подвійному розмірі за подання недостовірних відомостей про доходи громадянами у деклараціях.
Важливо! Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;
- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.
Для отримання детальнішої інформації щодо призначення субсидії слід звертатись до районних відділів соціального захисту управління соціального захисту Львівської міської ради.
Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:
Галицький: тел.: 261-44-50
Личаківський: тел.: 235-71-62
Залізничний: тел.: 295-82-28
Франківський: тел.: 237-50-81
Шевченківський: тел.: 252-28-40
Сихівський: тел.: 254-64-80
Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13 до 19 год.; з вівторка по четвер – з 08 до 19 год.; в п’ятницю – з 09 до 14 год.
Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі он-лайн чи отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: www.social.lviv.ua.