ОСТАННІ НОВИНИ

Нові правила сплати податку на нерухомість

Андрій КОТЕНСЬКИЙ, Львівський портал

|

Зміни щодо порядку оподаткування торкнулися майже всіх місцевих податків, зокрема і податку на нерухомість. Відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, у тому числі її частка. Про це Львівському порталу повідомили у прес-служба ГУ ДФС у Львівській області.

Податок на нерухомість

За новими правилами у 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи, які самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичні ж особи, зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість, відчують лише з наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році.

Цього року платитимуть податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року: за I квартал сплачуватимуть ті, у кого є перевищення житлової площі об’єкта оподаткування, а з II кварталу до закінчення року – з розрахунку з загальної площі.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 м², або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 м².

Ставки податку на нерухоме майно встановлені міською радою в таких розмірах: за 1 кв. метр загальної площі об’єкту житлової нерухомості:

– для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв.м., ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

– для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв.м., ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а вручити такі повідомлення органи фіскальної служби мають до 1 липня цього року.

Ілюстрація: girnyk.com.ua

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...