ОСТАННІ НОВИНИ

Індустріальний парк у Львові будуватимуть таки голландці  

|

Конкурсна комісія одноголосно визначила ТзОВ «СіТі Парк Львів», яка є філією голландської компанії «СТР», переможцем інвестиційного конкурсу з будівництва індустріального парку «Рясне-2». Про це Львівському порталу повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Застережень щодо компанії у комісії не виникло –  всі документи були оформлені правильно, відтак підстав не визнавати її переможцем члени комісії не побачили.

За словами начальника управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Ольги Сивак, з цією компанією місто контактувало більше року. Вона відома як один з найбільших забудовників і власників індустріальних парків.

«Оглянувши їхні об’єкти в Словаччині та Чехії, ми були вражені рівнем та культурою будівництва, а також тим, які відомі екологічні компанії там працюють. Зокрема, «СТР» має базу контактів, яка охоплює понад 400 великих підприємств, які можна залучити до індустріального парку у Львові, серед яких Bosch, Siemens, LEGO та інші. Тому ми дуже зацікавлені, щоб така компанія зайнялась реалізацією нашого проекту», – зазначила Ольга Сивак.

Реклама партнерів

Згідно з бізнес-планом інвестора, він планує вкласти у будівництво майже 50 млн євро і розмістити на 100 тис кв м близько 20-30 компаній – здебільшого, іноземних, але обіцяють залучати й місцеві. Для Львова це означає понад 3 тис нових робочих місць – окрім тих, які працюватимуть в рамках індустріального парку, багато львів’ян також отримають роботу при будівництві, обслуговуванні, приготуванні їжі, транспортуванні.

Скільки ж часу реалізовуватимуть проект – наразі достеменно не відомо. Лише підведення комунікацій до ділянки триватиме до року. У той же час готуватимуть технічно-інженерну документацію. Однак, як зазначає службовець, якщо ж із документами все буде добре, розпочати власне будівництво можна буде вже наступного року. Тоді ще рік-два витратять на проведення робіт та розміщення нових виробництв.

«Важливою ця компанія для нас є ще й тому, що, зважаючи на те, що ми не даємо їй ні податкових преференцій, ні політичних гарантій, вона все ще зацікавлена в реалізації цього проекту. У будь-якому випадку, ми запропонували внести зміни до закону про індустріальні парки, щоб звільнити інвестора від орендної плати на 5 років. Цього тижня проходить друге читання. Опісля ми побачимо, чи будуть наші пропозиції враховані, чи ні», – додала Ольга Сивак.

Як зазначала службовець раніше, хоча й законодавство щодо індустріальних парків в Україні є, та насправді жоден такий проект в її межах наразі не є реалізованим, тож Львів може стати першим та дати поштовх іншим містам країни.

Нагадаємо, 11 червня відбулось розкриття конкурсних пропозицій з вибору керуючої компанії індустріального парку. Прийом заявок тривав місяць. На відкритий конкурс надійшла лише 1 пропозиція – власне, від ТзОВ «СіТі Парк Львів. Упродовж кількох днів, конкурсна комісія розглядала пропозицію компанії та вивчала подану документацію на відповідність вимогам.

Згідно з умовами конкурсу, компанія-переможець будуватиме індустріальний парк у Львові за власний кошт. Місто ж забезпечить підведенням комунікацій до ділянки, на що в цьогорічному міському бюджеті виділено 10 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...