ОСТАННІ НОВИНИ

Не треба боятися їхати за кордон, треба боятися там залишитися – Любомир Гузар

|

Блаженніший Любомир (Гузар) Архиєпископ-емерит УГКЦ порекомендував українським підприємцям бути більш далекоглядними і шанувати гідність своїх працівників. А також заохотив молодь навчатися за кордоном, але набуті знання реалізовувати в Україні. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської бізнес-школи УКУ.

89

«Не шукайте швидких і легких рішень. Думайте далеко, вивчайте кращі світові практики. Думайте як провадити бізнес так, щоб не заробити на сьогодні- завтра, а щоб мати тривалі доходи і, по змозі, давати якомога більшій кількості людей можливість працювати гідно», – з таким закликом Любомир (Гураз) звернувся до підприємців.

На запитання із зали, як пробачити Росії, Блаженніший відповів, що українці можуть навчити росіян бути справжніми патріотами, а не шовіністами: «Ми маємо настоювати на своїх правах, але не повинні формувати наше ставлення до Росії на основі ненависті. Митрополит Андрей Шептицький поїхав до Росії, щоб там поширювати церкву, багато зробив там. Хоча в ті часи Росія не була для нас великим другом. Однак Митрополит не вагався і поїхав туди, щоб підтримати Росію. Саме він встановив Російський екзархат. Він завжди був готовий помагати іншим настільки, наскільки він міг. Якщо ми хочемо бути українськими патріотами, то поставмо собі запитання: що можемо зробити, аби росіяни були патріотами Росії, а не шовіністами?».

Блаженніший Любомир також розповів, що означає бути християнином і патріотом водночас: «Християнський патріотизм – це любити свій народ і бути вірним йому до смерті. Але не можна, водночас, ненавидіти якийсь інший народ, бо це противиться Божому закону».

Під час зустрічі підприємці також підняли питання корупції.

«Церква мусить співпрацювати з державою, роблячи усе можливе, аби причини корупції зникли. І ніякому разі, корупція не може бути у Церкві. Корупція – це гріх, якого треба позбутися. Не достатньо сказати, що корупція буде покарана. Ми не позбудемося її, поки люди самі не перестануть красти», – зазначив Блаженніший.

Окрім того Любомир (Гузар) звернувся також і до молоді. Він радить усім молодим українцям їхати за кордон, щоб там навчатися, але повернутись і впроваджувати здобуті знання в Україні.

«Так колись робила Японія, яка висилала студентів по цілому світі, але усі вони повернулись додому і те, чому навчились, впроваджували вдома. Не треба боятися їхати за кордон, треба боятися там залишитися. За кордоном ви не будете щасливі, бо там завжди будете громадянином другої касти», – вважає він.

Окрім того Любомир (Гузар) наголосив, що у нас, українців, попереду багато роботи, бо Україну треба будувати заново. Не відбудовувати, а, власне, будувати нову: «Зміни завжди болючі, і  ми упереджено ставимося до змін. Але не треба боятися, треба зціпити зуби і працювати. Без праці нам ніхто нічого не дасть».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *