ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні стартують «Дні «Дня» у Львові»

|

Сьогодні, 29 квітня, стартують традиційні щорічні «Дні «Дня» у Львові», що відбуваються у рамках святкування Дня міста і року митрополита Андрея Шептицького. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

Відтак, сьогодні о 12.30 год відбудеться відкриття Фотовиставки «День-2014» у приміщенні Культурно-Мистецького центру «Львівський Палац Мистецтв» (вул. Коперника, 17 (3-й поверх). Опісля, о 15.00 год, відбудеться зустріч головного редактора «Дня» Лариси Івшиної з читачами, на тему «Як нам перемогти?» – у конференц-залі Національного університету «Львівська політехніка».

Під час зустрічі відбудеться презентація книжкової новинки «Україна Incognita. ТОП-25», виданої трьома мовами, яка стала продовженням серії «Бібліотека газети «День».

Експозиція вміщує орієнтовно 160 світлин з-поміж переможців XVI Міжнародного Фотоконкурсу газети «День». Вони обрані з понад 2 тис. фоторобіт, надісланих з усіх куточків України як фотографами-професіоналами, так і фотолюбителями в номінаціях «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», «Світ очима дітей» та в окремій номінації від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом».

Як завжди, виставки «Дня» – це фотолітопис того, як і чим жила Україна минулий рік.

«Тому символом Фотовиставки обрано терен, з його сизо-синіми ягодами на колючих гілках… Це – і «тернистий шлях», яким сьогодні всі ми йдемо, прориваємося з кров’ю, це також і захист, адже у багатьох країнах цю рослину наділяють саме таким смислом: «колюча огорожа» захищає від непроханих гостей і… від злих сил. В українській міфології є повір’я: якщо вколоти терновою колючкою когось із нечисті, то зло втрачає свою силу… Загалом, терен – це вміння захищати себе і своїх близьких. Про це вам скаже будь-який орнітолог: птахи люблять вити гнізда у його колючих гілках, бо там вони – у безпеці. Туди не дістанеться жодний хижак… Хіба це не про нас? Не про захист рідної землі на сході країни? Деякою мірою наш Фотоконкурс – це теж захист. Від викривленої картини світу. Всі ці прагнення та емоції українців змогли зафіксувати на своїх світлинах учасники конкурсу», – розповідають у редакції газети «День».

Звичайно, значна частина світлин присвячена головним подіям минулого року – Революції Гідності на Майдані та війні на Сході країни. У фокусі – люди, які творять історію сьогодні. Втім, попри складні події, організатори вирішили не відмовлятися від фото, що надихають та несуть оптимізм.

Фотоконкурс «Дня», який проводиться щорічно з 1999-го року – це найбільш масштабний соціальний проект газети, що поряд з іншими культурно-просвітницькими ініціативами видання (Бібліотекою «Україна Incognita», Літньою школою журналістики «Дня», премією ім. Джеймса Мейса «За громадянську позицію» та ін.) став вже її візитівкою.

Традиційно усі відвідувачі виставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їхній погляд, світлину. У день закриття виставки за результатами цього голосування буде оголошено володаря титулу глядацьких симпатій від Львова.

Світлини, що особливо сподобаються, можна буде придбати в редакції «Дня».

Виставка триватиме з 29 квітня до 10 травня. Вхід вільний, з 11.00 до 1800 год, окрім понеділка.

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...