ОСТАННІ НОВИНИ

Війна ускладнює безвізовий режим для України - Туск

|

Президент Європейської Ради Дональд Туск на саміті Східного партнерства у Ризі прагне зобов’язати ЄС і Україну запровадити безвізовий режим для українських громадян “якнайскоріше, наскільки це можливо”. Про це Туск сказав в інтерв’ю Укрінформу і Першому каналу Українського суспільного телебачення.

«Я не маю сумнівів у добрій волі 28 країн-членів і усього ЄС щодо безвізового режиму. Це факт. Але тут йдеться не лише про політику, прагнення, але й про процедури, стандарти. І саме тому, ми повинні ще чекати. Деякі моменти є суто технічними, зокрема, щодо оцінки з боку Єврокомісії. І тому я не хочу спекулювати щодо будь-яких дат. На самміті у Ризі – це є моє прагнення – ми підтвердимо наші спільні наміри запровадити безвізовий режим якнайскоріше, як це можливо. Але тут найбільше важливо виконання вашого власного домашнього завдання», – зазначив Туск.

За його словами, перші зроблені в Україні кроки є доволі ефективними, зокрема, щодо початку видачі в Україні біометричних паспортів, що є складним технічним елементом.

«Але, як я добре знаю, необхідний більший прогрес, зокрема у реформуванні прокуратури, судової системи, правоохоронних органів. Ми обговоримо у понеділок, чого ми ще потребуємо», – підкреслив Туск.

Говорячи про зростаючу загрозу для ЄС від нелегальної міграції у Середземномор’ї, війну на Донбасі, Туск відзначив, що ці проблеми ускладнюють шлях до безвізового режиму для України.

«Але ми дійсно маємо деякі приклади, зокрема щодо Молдови, яка має сьогодні безвізовий режим. І вони також мають внутрішні проблеми, конфлікт всередині своїх кордонів навколо Придністров’я. Це означає, що, звичайно, агресія і конфлікт на Донбасі створюють труднощі у процесі до безвізового режиму, але цього можна досягти, незважаючи на ці проблеми», – додав він.

Фото: ru.slovoidilo.ua

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...