ОСТАННІ НОВИНИ

Держслужбовцям хочуть підвищити зарплати за кошти ЄС

|

Національна рада з питань реформ має намір заснувати фонд фінансування державної служби, який може бути створено через 6–8 місяців за підтримки Євросоюзу і який буде використано на підвищення рівня оплати праці держслужбовців.

Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків на брифінгу за результатами засідання Нацради, передає Forbes .

«Співвідношення рівня оплати та праці на держслужбі є, я так думаю, найгіршим в Україні. …Необхідно створити фонд, який міг би підтримати команди реформаторів відповідним фінансуванням», – сказав він.

За словами Шимківа, на засіданні Нацради було ухвалено рішення про неможливість фінансування такого фонду як з боку бюджету через обмеженість коштів, так і з боку бізнесу через можливий лобізм.

«Уже тепер іде обговорення із залученням Європейського Союзу про фінансування такого фонду, або такий фонд може бути створено Європейським Союзом, але платежі повинні відбуватися безпосередньо до спеціального фонду державного бюджету», – підкреслив заступник голови АП.

За словами Шимківа, оплата праці з фонду фінансування держслужби не стосуватиметься працівників державних підприємств.

«Ми говоримо про фінансування реформаторських команд тільки на державній службі, а не на державних підприємствах, бо формально державні підприємства повинні заробляти, щоб платити гідні зарплати», – зазначив він.

Як повідомлялося, уряд створив робочу групу з внесення правок до законопроекту про державну службу, поданого на розгляд Кабінету міністрів України 17 січня, метою якої є реалізація перехідної моделі підвищення зарплат держслужбовців з урахуванням чинних бюджетних обмежень.

Зміни можуть торкнутися зняття обмежень на оплату праці працівників держкомпаній та її прив`язки до результатів діяльності, а також створення моделі оплати праці держслужбовців з метою її поступового підвищення відповідно до ситуації в українській економіці.

 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...