ОСТАННІ НОВИНИ

Україні прогнозують дефіцит овочів. Уся надія на селян

|

Комерційні виробники овочів в Україні у 2015 році можуть зібрати найменший урожай за останні 5 – 7 років через скорочення виробничих площ, спричинене зростанням витрат на посівну кампанію і догляд за плантаціями. Відповідний прогноз зробили аналітики інформаційно-аналітичного проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» у своєму щорічному дослідженні плодоовочевого ринку України, передає УНІАН.

«У 2015 році комерційні виробники овочів в Україні зберуть один із найгірших урожаїв за останні 5-7 років … Головною причиною зниження виробництва в комерційному секторі, на думку експертів проекту, стане скорочення виробничих площ, що, у свою чергу, пов`язано з багаторазовим подорожчанням ресурсів для проведення посівної кампанії та подальшого догляду за плантаціями», – зазначають фахівці.

При цьому аналітики наголошують, що кредитні ресурси для більшості господарств стали недоступними, а за власні кошти в повному обсязі провести посівну кампанію фермери-овочівники часто не в змозі.

Крім цього, за інформацією «АПК-Інформ», виробники не ризикують садити овочі в обсязі минулого року, оскільки їх сильно бентежать перспективи збуту врожаю.

«Через ембарго на поставки до Росії і перспективи падіння внутрішнього споживання українські консервні заводи змушені у 2015 році знижувати обсяг переробки. Це досить болісно позначиться на виробниках сезонних овочів, які тривалий час працювали за контрактами з переробниками. Російське ембарго також призвело до скорочення виробничих площ в українських теплицях, які раніше значну частину врожаю експортували», – пояснюють аналітики.

На їхню думку, крім скорочення виробничих площ, ще однією причиною зниження врожаю овочів стане вимушена економія виробників на ресурсах. Як стверджують в «АПК-Інформ», фермери вже зараз масово переходять від дорогих гібридів до дешевих сортів, а абсолютна більшість виробників планують економити на профілактичних обробках плантацій.

Разом з тим, аналітики прогнозують розширення плантацій під картоплею і деякими овочами в господарствах населення.

Ілюстрація: remontu.com.ua

Реклама партнерів
Загрузка...

Загрузка...