ОСТАННІ НОВИНИ

Українці шукають будь-якої можливості виїхати на роботу за кордон

|

Через кризу на ринку праці України істотно зросла кількість охочих не просто знайти іншу роботу, а знайти її в іншій країні. Про це в статті для “Дзеркал тижня” пише економічний оглядач Юлія Самаєва, інформує УП.

За даними дослідження HeadHunter, за кордоном хотіли би працювати 80% працівників середньої та вищої ланки. При цьому половина з них (41%) називали як причини напружену політичну ситуацію, бажання забезпечити своїм дітям стабільне майбутнє, а також маленькі зарплати в Україні. Цього року, найшвидше, відплив фахівців із України триватиме.

В українських представництвах іноземних корпорацій кількість внутрішніх вакансій в інших країнах переглядає кожен другий співробітник із України. Згодні на все – стажування, підвищення кваліфікації, роботу на безперспективних напрямах. Що завгодно, аби тільки виїхати.

В EY зазначають, що 2014 року в 36% компаній були співробітники, які переїхали працювати за кордон, і третина з них зазначила, що переїзд був пов`язаний з економічною ситуацією в Україні.

Реклама партнерів

Міжнародні компанії, особливо з зарплатами у валюті, самі активно пропонують співробітникам можливості переїзду в інші офіси за кордоном, у тому числі й з метою тимчасової економії коштів.

Тільки за 2014 рік відсоток фахівців із досвідом роботи, які планували виїхати за кордон із метою працевлаштування вже найближчого року, зріс більш як удвічі – з 7 до 16. Станом на 1 лютого 2015 року кількість постійного населення України становила 42,7 млн осіб, що на 150 тисяч менше, ніж у лютому 2014 року.

Для порівняння, 2013 року аналогічний показник знизився на 133 тисячі, а в 2012 році – на 83 тисячі осіб. Дуже негативна тенденція, причому жахлива, – очевидна, зазначає автор статті.

За три квартали минулого року в Україну надійшло понад 5 млрд доларів від трудових мігрантів. Велика частина переказів приходить із РФ – 36% від загального обсягу. За нею йдуть США (9%), Німеччина (5) і Греція (4,6%).

Фото: ukr.segodnya.ua

 


Загрузка...