ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки мають заробляти українці, щоб платити за новими тарифами

|

Газ для мешканців багатоповерхівок здорожчає в шість разів З 1 квітня в Україні зросте мінімальний тариф на газ для населення. У 3,3 раза – до 3 грн. 60 копійок за 1 кубометр, якщо обсяг споживання до 200 кубів на місяць в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня, повідомляють Патріоти України http://patrioty.org.ua/eksperti-rozkazali-skilki-mayut-zaroblyati-ukrayintsi-shhob-platiti-po-novim-tarifam/  з посиланням на fakty.ictv.ua. Якщо ж понад 200 кубів – вартість палива зросте у 4 рази – до 7 грн 18 копійок.

А газ, який використовують мешканці багатоквартирних будинків для приготування їжі, здорожчає у шість разів. Відповідне рішення напередодні ухвалили в Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Проте експерти налаштовані песимістично, кажуть, через здорожчання зменшаться платежі. Бо середня зарплата по країні – 3,5 тисячі гривень. А плата за тепло, наприклад, в двокімнатній квартирі зросте з нинішніх п’ятисота гривень до півтори тисячі.

Тож для багатьох буде вибір – між сумлінною оплатою та їжею. І навіть субсидії, які уряд заклав у бюджет, не врятують. Бо 25 мільярдів, заплановані лише для трьох мільйонів домогосподарств, а насправді – їх потребуватиме набагато більше.

Реклама партнерів

«Проблема не в тому, що тарифи намагаються привести до якогось економічно обґрунтованого рівня, проблема в тому, що відповідно до тарифів не намагаються привести у відповідність доходи українського населення. При такому рівні тарифів, який запланував уряд, середня зарплата по Україні має становити 15-18. тис гривень», – сказавши директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

Фото:www.uzhgorod.net.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...