ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові запрацював міський глаукомний кабінет

|

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою (6 березня), управління охорони здоров`я Львівської міської ради з 2 до 13 березня 2015 року проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. Для ефективної діагностики глаукоми управління охорони здоров’я Львівської міської ради створило міський глаукомний кабінет на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

«У Львові розпочалася чергова профілактична акція з раннього виявлення глаукоми. 6 березня відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. Уже традиційно в першій декаді березня ми закликаємо всіх львів’ян активно відвідати офтальмолога територіальної поліклініки, щоб пройти обстеження щодо глаукоми і інші обстеження, які стосуються органу зору», – зазначають у прес-службі мерії.

Глаукома – це поширена група захворювань, спільним наслідком яких є атрофія зорового нерву, яка призводить до сліпоти. Тому дуже важливе значення має своєчасна діагностика цього захворювання, підвищення внутрішньоочного тиску з тим, щоби вчасно призначити лікування і запобігти розвитку сліпоти у пацієнта.

«У попередні роки під час акцій ми виявили 212 пацієнтів з початковими формами глаукоми. Відповідно, дали цим людям шанс на збереження зору. Глаукома не є простим захворюванням, тому що в занедбаних стадіях вона дуже важко піддається лікуванню і корегуванню. В деяких випадках ця патологія вимагає оперативного втручання.

Реклама партнерів

Периметр, яким оснащений міський глаукомний кабінет, коштував 355 тис. грн. В поліклініках його немає. З будь-якої поліклініки сюди скеровують пацієнтів. З 10.00 до 12.00 год. спеціалісти міського центру «Мікрохірургія ока» тут консультують пацієнтів з підозрою на глаукому і з іншими захворюваннями. За час роботи сюди скеровано 185 пацієнтів, які проконсультовані і яким провели обстеження. Всім їм проведена периметрія, з метою уточнення діагнозу і уточнення лікувальної тактики», – розповідає начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Також міський глаукомний кабінет виконує організаційно-методичну роль з надання допомоги хворим на глаукому. Тут планують і стажування для лікарів-офтальмологів з територіальних поліклінік, щоб вони приходили сюди і бачили більш складних пацієнтів, щоб вчилися в досвідчених фахівців діагностувати, правильно виробляти тактику.

Для ефективної діагностики глаукоми необхідне сучасне обладнання. З цією метою управління охорони здоров’я Львівської міської ради створило міський глаукомний кабінет на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні. За бюджетні кошти (354,8 тис. грн.) міський глаукомний кабінет був оснащений сучасним статичним периметром. Периметрія являє собою стандартний функціональний тест при глаукомі, який має ключове значення для її діагностики та лікування. За позабюджетні кошти було придбано щілинну лампу (16,7 тис. грн.) та проведено ремонт приміщення глаукомного кабінету (79,5 тис. грн.).

У міський глаукомний кабінет пацієнти скеровуються лікарями-офтальмологами поліклінік м. Львова, з метою вирішення питання оперативного лікування глаукоми, корекції консервативного лікування у разі відсутності ефекту від попередніх призначень,  необхідності проведення додаткових обстежень для уточнення діагнозу.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...