ОСТАННІ НОВИНИ

Де на Львівщині найпоширеніша епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу

|

Розвиток епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Львівській області має ті ж закономірності, що й в цілому в Україні. За 9 місяців 2014 р. взято під медичне спостереження 325 осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція, зареєстровано 134 випадки СНІДу. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

У структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції серед зареєстрованих осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція продовжує зростати частка осіб із статевим шляхом інфікування ВІЛ, і за 9 місяців 2014 року вона досягла 44,3.

Значно зменшилася частка споживачів ін’єкційних наркотиків серед взятих на облік хворих у стадії СНІДу, натомість зросла частка інфікованих статевим шляхом – 51,5% проти 29,5% за аналогічний період 2013 року. Проте, слід зазначити, що під час сексуальних контактів споживачі ін’єкційних наркотиків інфікують ВІЛ інших осіб, при цьому ймовірність зараження багаторазово збільшується за наявності у одного з партнерів захворювань, що передаються статевим шляхом.

Станом на 1 жовтня в області під медичним спостереженням перебувало 2657 ВІЛ-позитивних, в тому числі 813 осіб – хворі на СНІД.

Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу поширена нерівномірно. Дотепер є адмінтериторії, де показник поширеності ВІЛ-інфекції значно перевищує середній по області (104,8 на 100 тис. населення): м.Червонограді (276,8); м.Бориславі (232,3); м.Львові (165,2); м.Дрогобичі (125,9); м.Новому Роздолі (124,6); м.Стрию (112,01), завдяки лідерству цих міст щодо ін’єкційного вживання наркотиків.

Таким чином, епідемія ВІЛ-інфекції у Львівській області поширюється уже не тільки в групах найбільш високого ризику інфікування ВІЛ, хоча використання зараженого ін’єкційного інструментарію залишається одним з основних факторів ризику інфікування. Практикою доведені доцільність, корисність і виправданість саме превентивних заходів та дій для попередження поширення ВІЛ, які націлені на зміну поведінки і способу життя людей.

Необхідно відмітити, що ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатні та репродуктивні вікові групи населення.

Найбільш поширеною асоційованою інфекцією у хворих на СНІД є туберкульоз, як легеневий так і позалегеневий. У 51,6% випадків причиною смерті хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД є захворювання на  туберкульоз. Станом на 01.10.2014р. 1078 дорослих хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД отримують безкоштовно антиретровірусну терапію згідно Клінічного протоколу.

Фото: Львівський портал 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *