ОСТАННІ НОВИНИ

Як отримати соціальні допомоги, передбачені містом для учасників АТО та членів їх сімей

|

Щоденно надходить 20-30 заяв за соціальними гарантіями, запровадженими містом для учасників АТО та членів їх сімей». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради з посиланням на в.о. начальника управління соціального захисту ЛМР Ігоря Кобрина.

За період набуття чинності рішень про соціальні гарантії, запроваджених містом для учасників АТО та членів їх сімей, до відділів управління соціального захисту звернулось 366 заявників за звільненням від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (квартплати). Також 17 заявників звернулось за одноразовою матеріальною допомогою постраждалим учасникам АТО, з яких 16 вже розглянуто і призначено на загальну суму 125 тис. грн.

«За період набуття чинності рішень Львівської міської ради про надання одноразової матеріальної допомоги постраждалим учасникам АТО та про відшкодування учасникам АТО та членам їх сімей від сплати за утримання будинків та прибудинкових територій, до управління соціального захисту звернулося 366 заявників про звільнення від квартирної плати та 17 людей про отримання матеріальної допомоги, з яких для 16 вже призначено суми допомог.

До 25 числа кожного місяця ми подаємо нарахування в організацію надавачам послуг, які нараховують пільгу. Вони передають нам нарахування, і ми відшкодовуємо у перших числах місяця.

Реклама партнерів

Щоденно надходить 20-30 заяв за соціальними гарантіями, запровадженими містом для учасників АТО та членів їх сімей.

Ми провели вже 2 комісії – 2 тижні тому і вчора. Ми збираємо пакет документів, і комісія розглядає ці заяви. Комісія визначає за такими критеріями, як важкість поранення і матеріально-побутові умови проживання сім’ї. Враховуючи акти обстеження, комісія, до складу якої входять представники різних служб, визначає суми – 5-10 тис. грн. Ми не встановлювали граничної суми. Ця сума може бути будь-яка, залежно від потреб людини. Але менше 5 тисяч ми нікому не даємо.

Звісно, наші районні відділи мали і проблемні звернення. Деяким людям з невідомих причин не видають документу про перебування в зоні АТО. Тому коли ми приймали рішення, то не обмежувалися певними видами довідок чи документів. Ми прописали в наших рішеннях, що має бути будь-який документ від уповноваженого органу, тобто, лист, довідка, витяг з наказу, який підтверджує, що людина перебувала в зоні АТО і отримала там поранення.

Постраждалі і загиблі – це дві різні категорії. Оскільки загиблим в зоні АТО виплачують 120 тис. грн. з обласного бюджету, а також держава через військові комісаріати виплачує близько 610 тис. грн., то ми вирішили допомагати постраждалим учасникам», – розповідає в.о. начальника управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Нагадаємо, 31 липня Львівська міська рада прийняла ухвалу № 3700, якою затвердила Комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей – мешканців м. Львова. Ця програма – це комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні, з метою фінансової та іншої соціальної підтримки львів’ян, яких скеровують в зону проведення антитерористичної операції.

8 серпня 2014 року Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про затвердження положень про:

– надання одноразової матеріальної допомоги постраждалим учасникам антитерористичної операції – мешканцям м. Львова;

– порядок звільнення учасників антитерористичної операції, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в антитерористичній  операції – мешканців м. Львова від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, незалежно від форми  власності житлового фонду.

Згідно зі затвердженими ініціативами, цими положеннями визначено механізми надання грошової допомоги та звільнення від сплати за користування житлом (квартирної плати), незалежно від форми власності житлового фонду.

А) Надання постраждалим учасникам АТО одноразової матеріальної допомоги (мешканцям м. Львова), зокрема, особам рядового і начальницького складу, співробітникам Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області тощо, постраждалим під час участі в антитерористичній операції та під час підготовки до відправки в зону АТО.

Розмір допомоги визначатимуть у кожному конкретному випадку, залежно від складності проблеми заявника, на засіданні спеціально створеної комісії.

Виплату одноразової матеріальної допомоги проводитиме управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Пакет документів, необхідний для отримання допомоги

Для отримання одноразової матеріальної допомоги постраждалим учасникам АТО слід подати:

– заяву за встановленою формою;

– копію паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки);

– копію ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

– видані та скріплені печаткою уповноважених органів довідки, листи та інші письмові документи, які підтверджують факт поранення, контузії чи каліцтва заявника під час участі в АТО, під час підготовки до відправки в зону АТО (у тому числі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, інших пошкоджень, одержаних під час участі в АТО чи під час підготовки до відправки у зону АТО, тривалої хвороби, пов’язаної з участю в АТО, тощо);

– інформацію про рахунок у банківській установі – у разі виплати одноразової матеріальної допомоги через банківську установу.

Допомога, що належала її одержувачу і залишилася неотриманою у зв’язку з його смертю, виплачуватиметься за заявою одного з членів сім’ї, за умови подання ним відповідної заяви упродовж шести місяців з дня смерті.

До членів сім’ї померлого учасника АТО належать: мати/батько, дружина/чоловік, інша особа, яка на момент смерті була зареєстрована з ним.

Б) Звільнення учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в АТО – мешканців м. Львова від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, незалежно від форми власності житлового фонду

З метою надання додаткових гарантій соціального захисту львів’янам, яких скеровують в зону проведення АТО, є передбачено можливість звільнення учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих – мешканців м. Львова від сплати за користування житлом (квартирної плати), незалежно від форми власності житлового фонду.

Відшкодування коштів організаціям за звільнення учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих від сплати за користування житлом (квартирну плату) проводитимуть відділи соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у встановленому порядку.

Право на звільнення від сплати за користування житлом (квартирної плати) отримали:

– учасники АТО та члени їхніх сімей за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла);

– члени сімей учасників АТО за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла) у разі, якщо учасник АТО не зареєстрований у м. Львові;

– члени сімей загиблих під час участі в АТО за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла);

– члени сімей померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла).

Слід зазначити, що, у разі реєстрації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей за різними адресами реєстрації у м. Львові, право на звільнення від сплати за користування житлом (квартирної плати), відповідно до Положення, надаватиметься лише на одне житлове приміщення/будинок за вибором (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла).

До членів сім’ї учасників АТО належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років).

До членів сім’ї загиблих під час участі в АТО, які не перебували у шлюбі, належать: мати (батько).

Пакет документів, необхідний для оформлення права на звільнення

від сплати за користування житлом (квартирної плати):

– заява встановленої форми;

– копія паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки);

– копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

– оригінал довідки з місця реєстрації про склад сім’ї (форма № 2);

– довідка, видана та скріплена печаткою уповноважених органів, про призов учасника на військову службу, згідно з Указами Президента України про часткову мобілізацію;

– копія свідоцтва про шлюб (при потребі);

– копія свідоцтва про народження (при потребі);

– копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих).

Важливо! Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку є особи, які мають право на пільги, передбачені законодавством України та місцевими нормативно-правовими документами, і користуються ними, сума, яка підлягає відшкодуванню, згідно з цим Положенням, визначається з врахуванням наявних пільг.

Для отримання детальної інформації слід звертатись до районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради.

 

Для запису на прийом та отримання детальної інформації про різні види соціальних гарантій мешканці Львова можуть звертатись до відділів соціального захисту за місцем проживання за телефонами:

 

Галицький:

тел.:  261-44-50

(вул. Ф. Ліста, 5)

Личаківський:

тел.:  235-71-62

(вул. Театральна, 10)

Залізничний:

тел.:  295-82-28

(вул. І. Виговського, 34)

Франківський:

тел.:  237-50-81

(вул. Генерала Т. Чупринки, 85)

Шевченківський:

тел.:  252-28-40

(вул. В. Липинського, 11)

Сихівський:

тел.:  254-64-80

(просп. Червоної Калини, 66)

 

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13.00 до 19.00 год.; з вівторка по четвер – з 08.00 до 19.00 год.; в п’ятницю – з 09.00 до 14.00 год.

Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі «он-лайн» чи отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: www.social.lviv.ua.

Фото: intvua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.