20-21 квітня у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» відбулося свято «Великдень у Гаю». Захід відвідало більше 24 тис. гостей, з яких 8 тис. – діти. За два дні організаторам вдалось зібрати 193 тис. грн. Компанія «Дік-Арт» передасть 31 662 грн. з цієї суми на потреби дитячого будинку сімейного типу на вулиці Мечникова, 16а у Львові. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.
«Ми плануємо відкрити влітку третій дитячий будинок сімейного типу у Львові на вул. Мечникова, 16а, куди буде влаштовано до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Беручи до уваги фінансовий стан, ця допомога є дуже потрібною. Кожен мешканець, який відвідав Шевченківський гай в ці дні, долучився до того, щоб ми могли придбати необхідні речі для функціонування будинку і відпочинку дітей.
Для того, щоб врахувати думку мешканців, у Шевченківському гаю було виставлено 6 скриньок з підписами конкретних потреб для будинку, зокрема: велосипед, ноут-бук, порохотяг, мікрохвильова піч, домашній кінотеатр та інші потреби. Звичайно, не всі люди, які купили квитки, відірвали купони і кинули в скриньку. Але ми проаналізували те, що було в скриньках, і отримали результати інтерактивного голосування: 43% – велосипед, 18% – інші потреби, майже 15% – домашній кінотеатр, 8% – порохотяг, 7% – мікрохвильова піч, 7% – ноут-бук. Таким чином, ми врахуємо думку людей.
Під час інтерактивного голосування деякі мешканці кидали готівку у скриньки. За результатами підрахунків, це 218 грн. Ці кошти вже перераховані на рахунок БФ «Малятко». Дякую всім мешканцям, які долучилися до такої доброї справи, бо це гарний приклад того, як можна вирішити проблеми спільно», – зазначив начальник відділу у справах дітей Львівської міської ради Ростислав Тимків.
«Програма святкувань була різноманітною. Справжнім великоднім подарунком для гостей свята «Великдень у Гаю» став open-airконцерт «Проект Івасюк». Більше 4 тис. глядачів стоячи аплодували геніальним пісням В.Івасюка. Розваги були на всі смаки. А найголовніше – це те, що люди, які прийшли і заплатили за квиток, змогли допомогти дітям, які через певні обставини повинні жити в дитячих будинках», – наголосив співорганізатор свята «Великдень у Гаю», директор компанії «Дік-Арт» Андрій Сидор.
«Квиток у Шевченківський гай у ці дні коштував 20 грн., 2 грн. з яких йшли на дитячий будинок сімейного типу. Дітки, віком до 10 років, заходили безкоштовно. Це майже 8 тис. дітей. По-перше, ми зробили це з метою економії коштів для батьків, а по-друге, це зменшило черги на вході. Програма буда дуже насиченою, і музей представив свої родзинки. У хаті ремісник виготовляв лляну і гарбузову олію холодного віджиму, запрацювала жива пасіка, був скляний вулик, у якому відвідувачі могли побачити бджілок, були і лісові вулики – довбанки. Щодо негативів, то нам у одинадцяти місцях порізали і поламали паркани, на Співочому полі поламали більше 50 лавок. Але ми це вже все відремонтували. Тож Шевченківський гай надалі готовий приймати гостей.
За 20-21 квітня було продано 15 тис. 831 квиток. Крім того, було 8 тис. дітей. Тобто, гай відвідало майже 24 тис. людей. Тільки за два дні Музей заробив 158 тис. грн. а у третій день свят – ще 35 тис. грн. Тож 193 тис. грн. ми заробили на Великдень загалом. Це чисті доходи, бо всі витрати на концертну програму, вивезення сміття, туалети взяла на себе компанія «Дік-Арт», яка була організатором свята», – розповів директор Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» Роман Назаровець.
Нагадаємо, відкриття дитячого будинку сімейного типу заплановано на червень 2014 року. Загальна площа житла 250 кв. м, у ньому буде знаходитися 6 кімнат, хол, кухня, їдальня, 2 ванних кімнати, 1 душова кімната, 3 санвузли. Житло розраховане для проживання до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і 2-х батьків-вихователів.
Довідка
Свято «Великдень у Гаю» стартувало на Вербну неділю та тривало до Великодня. У цей період проходили різноманітні майстер-класи, на яких можна було розмалювати писанки, зробити великодні обереги, виготовити свічки ручної роботи. Під час святкування Великодня гостей запрошували до кривого танцю, який водили стежинами Шевченківського Гаю. На дитячій галявині троїсті музики забавляли дітей гаївками та веснянками. Також можна було відвідати середньовічну галявину, яку представив заповідник «Тустань». Тут проходили лицарські бої, турніри та ігри. А на Співочому полі виступали фольклорні танцювальні та вокальні ансамблі, відбувалася етнодискотека із запальними танцями та піснями.
Шевченківський гай став ексклюзивним місцем для родинного відпочинку на Великдень.