ОСТАННІ НОВИНИ

На День Соборності українці влаштують "каструльний" протест

|

22 січня, в День Соборності, українців запрошують погрюкати по каструлях на знак протесту проти брехні, хабарництва та порушення прав людини

Зробити це потрібно буде на балконі власного дому о 21-ій годині вечора.

Таку акцію під назвою “Каструляда” вигадав київський IT-менеджер Геннадій Корнєв.

Надихнула його на це відпустка у Туреччині, де знайома розповіла про “революцію домогосподарок”.

“Попри свою модерновість Туреччина лишається патріархальною країною, у якій жінка має сидіти вдома і ростити дітей. Але жінкам у тій ситуації також хотілося підтримати своїх чоловіків, – розповів він Українській правді. Життя. – Тоді вони почали у певний час дня виходити із каструлями на балкон на барабанити. Це був одночасно і сигнал про небезпеку (усі засоби зв`язку навколо площі Таксім влада відключала), і символ спротиву, і, найважливіше, моральна підтримка тих, хто не міг або побоювався виходити на площу”.

Повернувшись додому Геннадій з`ясував, що грюкання по каструлях – це досить поширена у світі форма протесту.

Вигадали її темпераментні латино-американки.

Потім цю ж тактику застосовували під час протестів у Канаді та Ісландії, а вже згодом — у Туреччині.

“Тоді, у зв`язку із тим, що в нас відбувається вже кілька місяців, виникла ідея провести першу таку акцію із каструлями в Україні. Мені здалося, що саме вона зможе показати нашу єдність, і до неї залучиться, окрім завжди активного Заходу, ще й більш поміркований та повільний у таких справах Схід. Навряд чи міліція буде вриватися до людей додому, якщо на каструлях гратимуть цілі мікрорайони”, – зазначає він.

Дату Корнєв обрав не випадково – адже 22 січня це День Соборності, коли традиційно багато акцій, що єднають Україну.

“Враховуючи нові зміни у законодавстві, – жартує він, – грюкання по каструлях – це тепер одна з небагатьох легальних форм протесту. Принаймні, про каструлі у законах, котрі прийняли у “Раді”, я ще нічого не бачив”.

Фейсбук сторінка “Каструляди” вже має кількасот прихильників. На ній також можна завантажити та роздрукувати листівку та плакат, щоб наклеїти чи роздавати у день флеш-мобу.

На сьогоднішній день листівка має більша 100 поширень в Інтернеті.

Генеральну репетицію акції заплановано на вечір 20 січня.

“А взагалі-то,  кінцева мета акції  це не грюкати у каструлі, а  подолали свій страх. У такий нехитрий та веселий спосіб разом із сусідами це завжди простіше”, – резюмував організатор флеш-мобу.

Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *