ОСТАННІ НОВИНИ

Цієї осені до війська підуть служити 600 львів’ян

|

Сьогодні, 10 жовтня, на обласному збірному пункті Львівського обласного військового комісаріату відбулася урочиста відправка 50 юнаків до лав Збройних Сил та інших військових формувань України. Про це повідомляє Західний регіональний медіа-центр МО України.

Як розповів Львівський обласний військовий комісар полковник Володимир Щур, цієї осені з Львівщини на строкову військову службу має відбути загалом 600 осіб. З них, 375 чоловік, служитиме у військових частинах видів Збройних Сил України – у підрозділах Сухопутних військ, Повітряних сил та у берегових частинах Військово-морських сил України. Ще 150 юнаків служитимуть у частинах та підрозділах Внутрішніх військ МВС. 75 мешканців Львівщини поповнять лави військових підрозділів Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури тощо.

 

Остання в історії Збройних Сил України призовна кампанія стартувала 1 жовтня. Військовий комісар зазначив, що саме із цього дня розпочали свою роботу районні призовні комісії. Ці установи безпосередньо відбиратимуть громадяни України віком від 18 до 25 років на строкову військову службу.

Реклама партнерів

«Основною особливістю  призову юнаків на строкову військову  службу цієї осені можна назвати  територіальний принцип комплектування військових частин та підрозділів, –  розповів полковник Володимир Щур. – Це означає, що мешканці Львівщини служитимуть у західному регіоні України. Або на території самої Львівської області, або у сусідніх із нею. Аналогічний принцип розподілу призовників стосуватиметься й інших територіальних утворень держави».

Військовий комісар також повідомив, що призовний ресурс області складає понад 25 тисяч юнаків. Саме стільки хлопців планується викликати для здійснення відбору на призовні комісії. Відібрати з такої кількості 600 придатних до військової служби кандидатів – проблеми не становить. Це, фактично, один юнак з двадцяти п’яти можливих. Зважаючи на незначні обсяги призову, можна стверджувати, що в теперішню та наступні призовні кампанії до війська підуть практично ті юнаки, які особисто виявили бажання служити та мають до цього хист.

Формування команд з призовників і відправку їх у військові частини планується провести із 7 жовтня по 22 листопада. Зокрема, юнаки зі Львова та області, які урочисто вирушили до війська 10 жовтня, здебільшого за територію області не виїжджатимуть: проходитимуть службу у військових частинах в Яворові і Львові. Лише декілька осіб поїдуть на південь до Сімферополя.

Окремо військовий комісар наголосив на такому важливому аспекті, як встановлення юнаків на військовий облік. Він підкреслив, що ця процедура – обов’язкова для громадян України. І жодного документу, який її скасовує – не має.

«Перехід Збройних Сил України на повноцінне укомплектування військовослужбовцями-професіоналами має завершитись до кінця 2014 року. Саме цей термін задекларовано, як остаточний у процесі переходу комплектування Збройних Сил України виключно військовослужбовцями за контрактом. Фактично, для українського війська ця призовна кампанія буде останньою. Хлопці, які підуть служити до війська восени 2013 року передаватимуть службову «естафету» професійним солдатам. Однак, залишається певна категорія громадян, які буквально зрозуміли заяви про те, що призову на строкову військову службу не буде взагалі», – сказав полковник Володимир Щур.

Львівський обласний військовий комісар також зазначив, що військові комісаріати області  після завершення останньої для  Збройних Сил України призовної кампанії продовжать свою діяльність. «Період реформування та оптимізації чисельності особового складу військових комісаріатів завершено, – розповів полковник В. Щур, – Ми будемо продовжувати виконувати обов’язки у відповідності до призначення. Зокрема, у організації приписки та призові громадян на строкову службу до лав ВВ МВС та ДССТ МІ України. Однак, у нас залишається великий пласт роботи з відбору громадян на військову службу за контрактом. На цьому питанні ми сконцентруємо наші зусилля».

Полковник Володимир Щур також розповів, кого не братимуть на строкову військову службу восени 2013 року. Відтак, на укомплектування військ не скеровуватимуться призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживання алкоголем чи вживання наркотичних речовин та яким під час призову встановлено захворювання за двома і більше статтями згідно з рекомендаціями Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України. Навпаки, перевага надається тим, хто активно займається спортом, має повну спеціальну або завершену вищу освіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...