ОСТАННІ НОВИНИ

З українців масово здирають гроші за безкоштовні послуги

|

За надання офіційно безкоштовної адміністративної послуги із вклеювання фото у паспорт після досягнення 25- чи 45-річного віку на практиці платять дві третини українців.

Такі дані дослідження оприлюднила на прес-конференції у середу науковий співробітник Харківського інституту соціальних досліджень Марія Колоколова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дослідження виявило, що, незважаючи на те, що деякі послуги є офіційно безкоштовними, досить велика частка опитаних платила за них… Зокрема, безкоштовно вклеїли фото у паспорт лише 36% опитаних, тобто дві третини платили за те, за що вони не мають платити офіційно. Отримали відомості про відсутність/наявність судимості 39% безкоштовно, а 61% заплатили за те, за що не мали платити”, – сказала Колоколова.

Вона зазначила, що платною адмінпослуга ставала за рахунок необов`язкових платежів – страхування, якихось додаткових інформаційних послуг, але люди довідувалися про це вже після сплати грошей у банку.

Реклама партнерів

“Був випадок, коли під час проведення опитування біля органу ДМС спочатку послуга була платною, а коли працівники довідалися, що проводиться дослідження і побачили наших інтерв`юерів, ця послуга різко стала безкоштовною”, – розповіла експерт.

Дослідження було проведене у липні-серпні шляхом опитування 3 тис. респондентів у 10 обласних центрах України. Похибка становить близько 3%.

Фото: Львівський портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...