ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відкрився Світовий конгрес українців

|

У Львові урочисто відкрився ювілейний Світовий конгрес українців.
Як передає кореспондент УНІАН, у президії на сцені Львівської опери, де проходила урочиста церемонія відкриття заходу, зокрема, присутні лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок, віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський, а також екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

У своєму вступному слові президент СКУ Євген Чолій наголосив, що Х Конгрес українців закликатиме ЄС засудити тиск і шантаж Росії та стати на захист України у питанні зняття заборони на ввезення українських товарів до Росії, а також заяви окремих політиків про можливу підтримку на президентських виборах проросійського кандидата.

Крім того, Чолій підкреслив, що “імперські сили всіляко втягують Україну в євразійський простір”.

“СКУ буде робити все можливе, щоб Україна ніколи не повернулася до авторитарних радянських часів. Запевняю, що українська діаспора разом зі Світовим конгресом українців робитиме все можливе, щоб в Україні стало краще жити”, – зазначив Чолій.

Реклама партнерів

Він також додав, що закордонні українці є найбільшими інвесторами в економіку України. За словами Чолія, лише минулого року закордонні українці переказали в Україну родичам 7,5 млрд дол.

Голова СКУ від імені членів СКУ закликав Президента України Віктора Януковича звільнити екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та припинити вибіркове правосуддя.

20-22 серпня у Львові проходить X Світовий конгрес українців, гаслом якого є слова Лесі Українки «Contra spem spero», присвячений пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–33 років.

Учасники Конгресу підіб’ють підсумки діяльності СКУ за 2008–2013 роки, окреслять шляхи подальшої діяльності на наступний п’ятирічний термін та оберуть новий склад керівних органів.

Фото – “Вголос”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...