ОСТАННІ НОВИНИ

Забудовник на площі Ринок,16 не хоче показувати дозволи з Києва - Онищенко

|

Як розповіла прес-службі Львівської міської ради начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, забудовник на вул.Староєврейській, 9 – пл.Ринок, 16 стверджує, що має усі погодження центрального органу охорони культурної спадщини. Натомість, управління охорони історичного середовища ЛМР не погоджувало будівництво на вул.Староєврейській, 9 – пл.Ринок, 16.

«Забудовник має  у власності будинок на вул. Староєврейській,9. Він самовільно вкопався у підземелля дворику, де зробив собі приміщення, а також прорубав межовий мур до будинку №16 на площі Ринок. Таким чином він потрапив у підвали цього будинку. Зараз там проводяться роботи, незважаючи на звернення управління охорони історичного середовища.

Наша переписка  з «горе-забудовником» – ОСББ «Староєврейська, 9» – стосовно дворику триває від 1 лютого 2012 року. З того часу ми звертались до Галицького районного відділу міліції, прокурора міста Львова, центрального органу охорони історичної спадщини та управління охорони культурної спадщини ЛОДА. Відповідно до повноважень, оскільки це є пам’ятка архітектури національного значення, ми написали, що проводиться виїмка ґрунту, і просили їх вжити заходів реагування” – каже Л.Онищенко.

За її словами, забудовник стверджує, що має всі дозволи, відповідно до чинного законодавства, і погодження центрального органу охорони культурної спадщини та декларацію Інспекції держархбудконтролю.

“На жаль, ці дозволи і декларації  він не показав і принципово не показує. Місто дозволів не давало. Кілька разів ми приходили сюди з міліцією та інспекцією держархбудконтролю, нас не пускали. У грудні 2012 року після наших листів за фактом самовільного будівництва було відкрито кримінальне  провадження, однак роботи продовжуються” – відзначає чиновниця.

Вона вказує на інший аспект проблеми, що може призвести до руйнування будівлі.

“Проблема не лише в тому, що було пробито діру в межовому мурі. Будинок зовні має контрфорс – конструкцію, що підпирає стіну. Вона встановлювалась в середньовіччі у тих випадках, коли будинок надбудовувався, прибудовувався щоб укріпити цю стіну. Це означає, що стіна і так є в поганому стані, зараз контрфорс висить повітрі, а не на фундаменті. Це може бути дуже небезпечно, якщо терміново не вжити заходів, можуть піти тріщини” – наголосила Л.Онищенко.

Нагадаємо, як зазначала  раніше Лілія Онищенко,  дозволи на проведення реставраційних чи будівельних робіт видає державна структура – Інспекція держархбудконтролю. «Це державна структура і тільки вона має повноваження видавати дозволи  на будівництво чи зупиняти його, якщо воно незаконне. На цю структуру місто впливу немає», – розповідала Ліллія Онищенко.

Фото: lviv.ridne.net

 

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...