ОСТАННІ НОВИНИ

Українців на рік звільнили від податку на нерухомість

|

До 2014 року Міндоходів буде створювати реєстр платників податку на нерухоме майно

Відповідні зміни закріплені прийнятим Верховною Радою проектом закону «Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об´єктів житлової нерухомості». За ухвалення законопроекту проголосував 241 народний депутат.

Зокрема, документ передбачає, що цього року українцям не потрібно буде сплачувати податок на нерухомість.

«У 2013 році органи державної податкової служби не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичним особам – платникам податків, і цей податок фізичними особами не сплачується», – йдеться в тексті прийнятого документа.

У той же час, передбачається, що до 1 грудня 2013 органи Міндоходів повинні сформувати реєстр платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і взяти їх на облік.
Для цього до 1 липня податківці мають надіслати власникам житлової нерухомості повідомлення за місцем проживання (реєстрації) про звірку кількості об´єктів житлової нерухомості, що перебувають у їхній власності, і розмірів житлової площі таких об´єктів.

У свою чергу, власники житлової нерухомості, у разі незгоди з інформацією податкових органів, зможуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об´єкти житлової нерухомості. Відповідно до законопроекту, звірку можна здійснювати таку до 31 грудня 2013 року (включно).

Як повідомляли «Коментарі», Міндоходів вже розіслало понад 244 тис. повідомлень-рішень фізичним особам про сплату податку на нерухомість. При цьому повідомлялося, що громадяни повинні сплатити податок протягом 60 днів з дня отримання такої квитанції.

Зазначимо, що до бюджету України вже надійшло 7,2 млн грн податку на нерухоме майно, в тому числі 1,2 млн грн від фізичних осіб. Загалом було заплановано надходження 75 млн грн.
Раніше в інтерв´ю «Коментарям» начальник відділу майнових податків департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України Юрій Тимощук заявив, що в разі, якщо податок на нерухомість в 2013 році для фізосіб скасують, тим, хто його вже встигне заплатити, гроші повернуть протягом 5 днів.

Джерело фото: shutterstock

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...