ОСТАННІ НОВИНИ

Куди українці хочуть більше — в Європу чи Митний союз

|

За приєднання до Митного союзу виступають 40% українців, а за укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом – 36%. 36% українців хочуть асоціюватися з ЄС . Про це свідчать передані УНІАН дані травневого опитування Київського міжнародного інституту соціології. За даними КМІС, опитування показало, що 40% українців думають, що краще вже зараз вступити до Митного союзу і Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю, Казахстаном, тоді як 36% опитаних притримуються думки, що краще укласти договір про Асоціацію з Європейським Союзом, щоб згодом вступити до ЄС. 22% українців не визначились із своєю позицією з цього питання.

Відповідно до дослідження, 36% українців вважають, що Україна має у своєму розвитку орієнтуватися на входження до Митного союзу, а 33% дотримуються думки, що Україна у своєму розвитку має орієнтуватися на входження до ЄС. 18% опитаних виступають за те, щоб Україна зберігала свою незалежність і суверенітет у прийнятті політичних та економічних рішень, без входження до Європейського та Митного союзів. 13% респондентів не визначились із своєю позицією з цього питання. Опитування проводилось протягом 21-30 травня 2013 року.

Методом інтерв`ю опитано 2030 респондентів, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників, близьких до 50%, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2,0% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Реклама партнерів

Як повідомляв УНІАН, згідно з опитуванням, проведеним з 20 по 25 квітня 2013 р. соціологічною службою Центру Разумкова, 45,8% громадян підтримують вступ України до Європейського Союзу. Проти приєднання до ЄС висловилися 35,8% опитаних, а 18,4% респондентів не визначилися з цього питання. Також більш позитивно в цьому дослідженні оцінюється користь від вступу до ЄС для країни. Відносна більшість – 45,3% – опитаних впевнені, що країна виграє від вступу до ЄС. Протилежної думки дотримуються 30,3% респондентів. У свою чергу, оцінки користі євразійської інтеграції для країни розділилися майже навпіл – 36,8% громадян вважають, що країна виграє від приєднання до Митного союзу, 37,4% – переконані, що програє. Соціологічною службою Центру Разумкова було опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...