ОСТАННІ НОВИНИ

«Свобода» повинна мати як мінімум двох своїх членів ЦВК – нардеп

|

Всеукраїнське об`єднання «Свобода» виступає за паритетне представництво в Центральній виборчій комісії. Рішення слід ухвалювати шляхом компромісу й відповідно до законів, а не на користь однієї із політичних сил. Про це 4 червня заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Олег Махніцький, повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Свободівець зазначив, що, згідно з чинною редакцією закону «Про Центральну виборчу комісію», до складу ЦВК входить 15 осіб, і тому було логічно віддати не менше 7 місць представникам опозиції.

«У разі, якщо влада претендуватиме на посаду голови ЦВК, опозиції має відійти 8 місць членів комісії. Цей принцип було дотримано під час попереднього формування ЦВК, коли Партія регіонів була в опозиції. Тоді опозиційні політсили отримали 8 крісел членів комісії, а представники тодішньої влади – посаду Голови ЦВК. У разі, якщо навіть поставатиме питання про 7 членів комісії для опозиції, то “Свобода” повинна мати як мінімум двох своїх членів ЦВК», – зазначив націоналіст.

Народний депутат підкреслив, що нині триває підготовка змін до закону України «Про Центральну виборчу комісію». В новій редакції документа запропоновано змінити кількісний склад ЦВК та чітко розподілити представництво фракцій парламенту в комісії.

Реклама партнерів

«Ми підготували зміни до закону та найближчим часом внесемо їх на розгляд парламенту. Нові норми закону повинні чітко врегулювати ті недоліки, які маємо нині, та гарантувати опозиції рівне з владою представництво у ЦВК. Центральну виборчу комісію не може формувати тільки одна політична сила, бо це буде спробою узурпації влади. Комісія повинна бути незалежною та працювати відповідно до законів, а не за вказівкою. Щодо голосування за призначення нового члена ЦВК без урахування нашого представництва у комісії, то це неможливо. І тут прізвище кандидата не має жодного значення», – наголосив Олег Махніцький.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...