ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’яни у Раді відстоюють права меншин

|

Заступник Голови Верховної Ради України свободівець Руслан Кошулинський спільно з народними депутатами від Всеукраїнського об`єднання “Свобода” Іриною Фаріон, Богданом Бенюком та Едуардом Леоновим зареєстрували у парламенті нову редакцію закону “Про національні меншини в Україні”, інформує прес-служба ВО «Свобода».

За словами авторів законопроекту, він покликаний удосконалити законодавство щодо забезпечення прав національних меншин за кількома ключовими напрямами: законодавче визначення критеріїв надання державної підтримки національним меншинам; формування правових засад самоврядування національних меншин та механізмів їхньої практичної участи в самоуправлінні на територіях компактного проживання; підвищення ефективности використання спрямованих на підтримку національних меншин коштів, зокрема залучення представників нацменшин до визначення обсягів, розподілу та контролю за використанням цих коштів.

Щодо необхідності ухвалення нової редакції закону “Про національні меншини”, один із його авторів Руслан Кошулинський зауважив, що “чинний закон є значною мірою декларативним. Він не містить чітких критеріїв визначення національних меншин, не визначає механізмів представництва національних меншин у місцевому самоврядуванні, їхньої участи в управлінні на територіях компактного проживання, а також у визначенні обсягів, розподілі та контролі використання відповідних коштів Державного бюджету”.

Руслан Кошулинський наголосив, що ключовою новацією запропонованої редакції закону є передбачення правового механізму створення органів самоврядування національних меншин. Законопроект визначає порядок їх утворення, повноваження та додаткові вимоги щодо забезпечення прав національних меншин на підлеглих органам їхнього самоврядування територіях. Націоналіст також повідомив, що цей документ передбачає надання громадянам України можливості зазначати свою національність у паспорті та свідоцтвах про акти громадянського стану. Також запропоновано внести зміни до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, згідно з якими кандидат в автобіографії та інших відомостях може зазначити інформацію про свою національність.

Свободівець також повідомив, що зазначений проект закону запроваджує визначення “національна меншина” у відповідності до принципу “історичної часової квоти” перебування відповідного народу на території країни. “Такий принцип використовується у багатьох європейських країнах. Законопроект передбачає, що національною меншиною є громадяни України – представники народу, національної групи, що проживають на території України щонайменше з 22 січня 1918 року – часу проголошення Української Народної Республіки незалежною державою”, – наголосив свободівець.

Руслан Кошулинський висловив сподівання, що Верховна Рада якнайшвидше розгляне згаданий документ і в Україні нарешті запрацює якісний та дієвий закон про національні меншини.

Фото: Львівський портал 

 

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...