ОСТАННІ НОВИНИ

Прокуратура судиться з місцевою владою за 9 травня

|

У Львові прокуратура оскаржила рішення органів місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня, повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, йдеться про прийняті Львівською міськрадою 25 квітня цього року ухвали  «Про оголошення 8 травня у м.Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» та «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова». Також, 26 квітня відповідне рішення щодо порядку відзначення 8 та 9 травня прийнято Львівською обласною радою.

Прокуратурою Львова з’ясовано, що ухвала ЛМР в частині заборони використання символіки років Великої Вітчизняної війни, зокрема, копій Прапора Перемоги під час масових заходів,- суперечить положенням Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

Водночас, суперечить вимогам законодавства й частина ухвали ЛМР про оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи, яка стосується вивішення Державного прапора з траурними стрічками та приспущення Державного Прапора України на будівлях державних установ. Прийняття таких рішень належить виключно до повноважень Верховної Ради України.

Реклама партнерів

У зв’язку з цим, прокуратурою міста Львова внесено 2 позови до суду з вимогою скасувати зазначені частини ухвал ЛМР.

Крім цього, за аналогічними підставами прокуратурою Львівської області подано позов про скасування пунктів згаданого рішення Львівської облради від 26 квітня. Встановлено, що виходячи за межі визначеної законом компетенції, обласна рада рекомендувала органам державної влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям Львівщини прийняти власні рішення про вивішування 8 і 9 травня Державного прапора України з траурною стрічкою, а також звернутися до суду щодо заборони проведення 8 і 9 травня масових заходів.

На даний час подано клопотання про зупинення дії вказаних актів органів місцевого самоврядування до постановлення рішень судом.

Судовий розгляд зазначених позовів розпочнеться 7 травня поточного року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...