ОСТАННІ НОВИНИ

Конституційний Суд відмовився розглядати вибори у скандальних округах

|

Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за конституційним поданням 54 депутатів, що стосується перевиборів на проблемних округах. Про це повідомляє прес-служба КС.

“КС на засіданні 23 квітня 2013 року розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень закону про вибори народних депутатів.

“Ухвалою Суду відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону “Про Конституційний Суд України” – непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні, конституційному зверненні”, – зазначено в повідомленні.

Суддя-доповідач у справі  – Дмитро Лилак.

Конституційне подання 54 народних депутатів надійшло до КС 29 грудня 2012 року.

Після вивчення в Секретаріаті Суду клопотання було передано на розгляд колегії суддів, яка на засіданні 23 січня 2013 року призначила суддю доповідача у справі.

Після підготовки та вивчення матеріалів справи до розгляду на засіданні колегії суддів Конституційного Суду суддя-доповідач надав справу на розгляд колегії.

Ухвалою від 18 квітня 2013 року колегія суддів відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі.

Згідно із визначеною законом процедурою розгляду конституційних подань і звернень, остаточне рішення у справі було ухвалене на засіданні Конституційного Суду України 23 квітня.   

Подання направлено у зв`язку з тим, що ЦВК за підсумками парламентських виборів не змогла встановити результати у п’яти одномандатних округах – №94 (Обухів, Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №194 і №197 (Черкаська область) та №225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

У законі “Про вибори народних депутатів” не передбачено можливості невизнання результатів виборів в одномандатних округах, тому ЦВК відмовилася призначати повторні вибори в зазначених п`яти округах до врегулювання цієї проблеми в законодавчому порядку.

Парламентська більшість відмовлялася розглядати питання про призначення повторних виборів у цих п`яти округах до ухвалення рішення КС.

Українська правда

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...