ОСТАННІ НОВИНИ

За мітингами в Україні відтепер спостерігатиме третя сила

|

За проведенням мітингів в Україні відтепер спостерігатиме незалежна група громадського спостереження “ОЗОН”. Про це у під час презентації відповідного проекту повідомила голова правління громадської організації “Центр громадянських свобод” Олександра Матвійчик, пише Газета по-українськи.

Вона зазначила , що головна особливість “ОЗОНу” полягає у тому, що він виступає “третьою силою”. “Озонівці не підтримують ані учасників проекту, ані представників правоохоронних органів. Вони завжди залишаються над процесом”, – зазначила Матвійчук, підкресливши, що ніколи досі в Україні за масовими акціями не спостерігали групи, які б виступали від імені громадськості та були незаангажованими та об`єктивними.

За словами керівника проекту групи громадянського спостереження “ОЗОН” Валерії Рибак, наразі за мирними зібраннями зголосилися спостерігати 80 осіб зі всієї України, з них відібрані 25 найкращих.

Рибак додала, що вже протягом березня пілотна група озонівців здійснила спостереження за 10-ма мирними зібраннями у Запоріжжі, Києві, Луцьку, Сімферополі, Хмельницькому, Ужгороді та підготувала звіти за їх підсумками. Більшість зі згаданих акцій, зауважила вона, пройшли мирно, без правопорушень, за винятком мітингу 18 березня під Генпрокуратурою у Вінниці на підтримку вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана.

Реклама партнерів

Рибак також поінформувала, що після кожної акції представники організації складають звіт щодо оцінки подій, де зазначають недоліки в охороні громадського порядку під час проведення акцій, звіт дає змогу адекватно оцінювати події за участю громадян і правоохоронців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...