ОСТАННІ НОВИНИ

Банкіри лякають українців доларом по 10 гривень

|

На сьогодні в Україні є усі передумови для глибокої девальвації нацвалюти до 10 гривень за долар. Про це заявив президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко, пише ТСН.

«Я вважаю так, виходячи з оцінки платіжного балансу країни. Але не тільки. У нас за січень – вересень баланс товарів склав мінус 14 мільярдів, рахунок поточних операцій – мінус 9,3%», – сказав експерт.

За його словами, якби не було запозичень або якщо за рахунком операцій з капіталом і фінансових операцій був би відтік, як восени 2008 року, то українці вже сьогодні мали б курс 10 грн/дол.

Сугонятко також висловив переконання, що зменшити глибину падіння нацвалюти НБУ може трьома способами: запровадити 100% обов`язковий продаж валютної виручки експортерами на період фінансової кризи; не допускати експорт через офшори із заниженням вартості експорту; ввести мито на імпортні товари. Крім того, президент АУБ вважає неправдивою інформацію НБУ про те, що підстав для девальвації немає.

Реклама партнерів

«Щодо того, що НБУ говорить, що підстав для девальвації немає: хіба зростання інфляції, запровадження акцизів на сигарети, підвищення податків, а значить, зростання цін не є підставою для девальвації?», – зауважив він.

Фото: Львівський портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.