ОСТАННІ НОВИНИ

Виставку творів Пінзеля вже монтують у Луврі

|

Щоби познайомити Європу зі спадщиною українського скульптора бароко 18 століття Іоганна Георга Пінзеля, Україна витратила понад 2,5 млн  грн. Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявив міністр культури України Михайло Кулиняк. За його словами, експозиція робіт Пінзеля стане першою українською художньою виставкою в Луврі.

Всього  в Париж наприкінці жовтня відправлено 27 робіт скульптора. Наразі їх розпаковують і проводять монтаж виставки в Луврі. Найбільша скульптура експозиції «Святий Іоанн» (176 см висота, вага 110 кг) найменша «Святий апостол Іоаким» 72 см заввишки.

«У залі Лувру буде відтворено дух місць, в яких творив Пінзель», – розповів міністр.

Зокрема, з ініціативи французької сторони буде відтворено інтер’єр костелу в селі Годовиця Львівській області.
За словами міністра, на підготовку до виставки виділено 2,5 млн грн., з них майже 1 млн грн – бюджетні кошти, пішов на реставраційні та відновлювальні роботи.

Реклама партнерів

Як розповіла директор Національного науково-дослідного реставраційного центру Світлана Стрельникова, 90% скульптур вимагали відновлення: була пошкоджена поліхромія, дерево перетворилося на губку через шкідників, у багатьох скульптур спиляні кінцівки, деякі фрагменти вставлені не на свої місця.

Всього над скульптурами працювало більш ніж 30 художників-реставраторів, а також хіміки, фізики, екологи та інші фахівці. Найскладніша реставрація проходила над скульптурою «Іоанна Хрестителя».

Виставка робіт Пінзеля у Луврі відбудеться з 21 листопада до 25 лютого 2013 року.

Як стало відомо «Коментарям», роботи Пінзеля везе до Лувру заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.

Йоган Георг Пінзель  – скульптор середини 18 століття, представник пізнього бароко і рококо. Зачинатель Львівської школи скульпторів. Біографічні відомості про майстра відсутні. Його етнічне походження, місце і час народження, а також обставини появи в Галичині та смерті невідомі. У середині 1740-х років він з´явився при дворі магната Миколи Василя Потоцького, який став його головним замовником і патроном. Впродовж 1750-60-х років працював у Львові, Годовиця (тепер Львівська область), Городенці (нині Івано-Франківська область), Монастирську та Бучачі (обидва – сучасна Тернопільська область). Для творів Пінзеля характерна велика емоційність та динаміка, надання створеним формам життєвих рис.

 Фото: Львівський портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.