ОСТАННІ НОВИНИ

Через сморід «Львівводоканал» судитиметься з «Ензимом» та «Першою приватною броварнею»

|

Підприємству «Ензим» доведеться таки відповісти за сморід у Львові. Як повідомив сьогодні, 24 травня, під час пленарного засідання сесії Львівської міськради в.о. директора ЛМКП «Львівводоканал» Степан Пакіж, підприємство «Ензим» займає чільне місце серед інших підприємств, які дозволяють собі викидати до комунальних очисних споруд несанкціоновані неочищені стоки, що перевищують граничнодопустиму концентрацію. Це у свою чергу й є причиною нестерпного смороду в місті.

За словами С.Пакіжа, відтак ЛКП «Львівводоканал» готує судовий позов до ПАТ «Ензим», який планують подати не пізніше, як 1 червня.

Нагадаємо, депутати Львівської міськради вимагали від керівника «Львівводоканалу» відключити підприємства, що спричиняють сморід, від водопостачання та заблокувати їм викиди стоків. Натомість С.Пакіж зазначив, що технічно не має жодних проблем вчинити такі дії, однак у цьому випадку «Львівводоканал» отримає судовий позов від «відімкнутих» підприємств, оскільки вони вчасно сплачують за споживання води й користування каналізацією. Відтак єдиним варіантом, за його словами, самим позиватись, довести у суді провину за сморід та вимагати фінансове відшкодування.

«Ще у березні ми зафіксували порушення на підприємстві. У квітні написали претензію. Відповіді на яку досі немає. Але оскільки водоканал є монополістом ми повинні дотримуватись певних процедур перед тим, як вжити крайніх заходів. Треба мати достатньо вагомих факторів, аби на нас не подали в суд. Тепер ми готуємо позов. І після рішення зможемо відмовити у прийнятті стічних вод. Те ж стосується й інших підприємств-забруднювачів. Зокрема, Першої приватної броварні. Суд щодо неї вже відбувається у Запоріжжі, адже саме там зареєстроване це підприємство», – зазначив С. Пакіж.

Водночас він додав, що суд може тривати доволі довгий час.

Керівник «Львівводоканал», окрім «Ензиму» та «Першої приватної броварні», вказав і на інші підприємства-порушники. Це, зокрема, «Світоч», «Світанок», Львівський пивзавод, Львівський жиркомбінат, а також є низка дрібних підприємств, які здійснюють неочищені викиди час від часу.

«Ситуація є складна, тому що каналізаційно-очисні споруди розраховані на побутові відходи і  непідготовлені до того, щоб забирати ті відходи, з якими не справляються очисні споруди тих чи інших підприємств, які  повинні це робити», – зазначив Степан Пакіж.

За словами Степана Пакіжа, через несанкціоновані стоки «Львівводоканал» судиться з «Львівською приватною броварнею».

Загалом у результаті зафіксованих фактів перевищення граничнодопустимих концентрацій у стічних водах підприємств Львівводоканал виніс 36 претензій на майже 4 млн грн щодо викидів шкідливих речовин у міську каналізацію.
Фото: stat8.blog.ru 

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...