ОСТАННІ НОВИНИ

Громадський опір проти руйнації площі Ринок мерія вважає замовним

|

Бунт журналістів та спротив громадських організацій з приводу руйнації площі Ринок міські чиновники вважають безпідставними. Сьогодні заступник міського голови з питань землеустрою та містобудування Андрій Павлів заявив, що реконструкція площі аж ніяк не завдала шкоди її автентичності, а інформаційні повідомлення про небезпеку руйнації історичної частини міста були замовними.

Як повідомив Андрій Павлів, такого висновку дійшла і Національна рада зі збереження національної спадщини України, яка засідала восьмого вересня під головуванням директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Миколи Жулинського. Зі слів заступника міського голови, після багатогодинного розгляду ремонтно-реставраційних робіт на площі Ринок, пан Жулинський зробив усний висновок, що всі скарги, що надійшли зі Львова, є замовною акцією.

„Ті нарікання і скарги, які прийшли зі Львова, на жаль, не відповідають дійсності. Комісія проаналізувала їхні джерела і підтвердила, що в основному вони йшли від двох громадських організацій, які спиралися на думку двох спеціалістів. На жаль, брали інтерв’ю у людей нефахових, далеких від розуміння того, що відбувалося на площі Ринок”, – заявив Андрій Павлів.

Відтак, як переконані у мерії, непоправної шкоди Львову завдали не неякісні ремонтні роботи на площі Ринок, а негативна інформація, яку отримав офіційний Київ та міжнародні організації. „Львову і Україні завдано такої шкоди, що важко навіть передати. Адже коли багатоканально йде інформація, що знищено перлину Львова, втрачається сенс приїзду до нього”, – упевнений А. Павлів.

Водночас він повідомив представників мас-медіа, що на помилки Нацрада Львову все ж таки вказала. „Комісія вказала на помилки і речі, які необхідно переробити. Але автентичну субстанцію, що є основою перебування у списку ЮНЕСКО, не порушено”, – наголосив заступник мера. Однак на прохання журналістів розповісти, що саме на площі будуть переробляти, Андрій Павлів не відповів, вказавши лишень на ліхтарі, які „є завеликими і які нескладно зняти”.

Стало відомо тільки те, що перекладати бруківку на площі керівництво міста не планує, а пофарбування фонтанів називає реставрацією з дотриманням технологій.

Цікаво також те, що, попри якісні, на думку чиновників, роботи на площі Ринок, до адміністративної відповідальності притягнуто заступника начальника управління капітального будівництва Ігоря Фалюту. Як повідомив Андрій Павлів, його оштрафували за неналежне виконання своїх обов’язків та початок робіт без погодженого проекту.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...