ОСТАННІ НОВИНИ

Розпочалися навчання “Раф енд Реді”

|

На Яворівському полігоні відбулося урочисте відкриття міжнародних навчань з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій „Раф енд Реді 2004“, у якому беруть участь 200 американських та 400 українських рятувальників, а також представнии ГУАМ, НАТО та ООН, повідомляє з Яворівського полігону кореспондент „Львівського порталу“.

Як зазначив під час виступу міністр з питань надзвичаних ситуацій України Григорій Рева, за п’ять років проведення, ці навчання вийшли за рамки двосторонньої співпраці між Україною та Сполученими Штатами і до них долучилися інші країни, зокрема, представники ГУАМ і НАТО. Воднчас міністр наголосив на тому, що спільна підготовка до адекватного реагування на надзвичайні ситуації вкрай необхідна. “Надзвичайні ситуації виникають незалежно від кордонів і тому ми мусимо до них готуватися разом” – підкреслив український посадовець. З ним погодився його американський колега – помічник генерал-ад’ютанта військово-повітряних сил Національної Гвардії Каліфорнії, бригадний генерал Деніс Дж. Лукас, який зазначив, що „для гідного реагування на виклики часу ми повинні розуміти, що треба бути разом і працювати як одна команда“.

Активна фаза навчань розгорнеться на Яворівському полігоні, залізничній станції „Шкло”, Державному підприємстві „Сірка” та на летовищі „Скнилів”. Під час навчань рятувальники відпрацьовуватимуть пошук та порятунок у зоні катастрофічного землетрусу в умовах зруйнованої інфраструктури. Також проводитимуть аварійно-рятувальні роботи в в умовах значного викиду сильнодіючої отруйної речовини, гаситимуть умовну пожежу на промисловому підприємстві. Особлива увага буде приділена організації надання медичної допомоги, евакуації постраждалих до спеціалізованих медзакладів. На навчаннях від України буде залучено 84 одиниці спеціальної, гірничорятувальної та військової техніки, а також до 40 пожежно-рятувальних автомобілів.

Навчання відбуваються в рамках Програми двостороннього співробітництва між МНС України та штатом Каліфорнія США. „Раф енд Реді” практично щорічно проводяться уже з 2000 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *