Хто каламутить воду?

Андрій КОТЕНСЬКИЙ, «Львівський портал»

|

У львів’ян відбирають вільний доступ до водойм

 Прокуратура Львова виявила два факти самозахоплення об’єктів водного фонду. Як твердять у правоохоронному органі, порушення законодавства залишились поза увагою та реагуванням Львівської міської ради.

Мова йде про водойму на вулиці Кубанській, територію довкола якої без відповідних правовстановлюючих документів огороджено як приватну власність. Але це не єдиний випадок у місті. Подібний факт протиправного обмеження доступу мешканцям міста до водойми зафіксовано на озері, що розташоване на перехресті вулиць Стрийська – Наукова. Прибережно-захисну смугу цього об’єкта незаконно забудували кілька підприємств, у користуванні яких перебуває ділянка навколо озера.

У прокуратурі заявляють, що ці порушення природоохоронного законодавства залишились поза увагою та реагуванням Львівської міської ради. Більше того, посадовці неналежно провели інвентаризацію та паспортизацію водних об’єктів на території міста, що може призвести до подальшого незаконного захоплення водойм. Встановлено також, що міська рада «самоусунулась від здійснення контролю за станом благоустрою озер та прилеглої до них території».

Як повідомив «Львівському порталу» прокурор прокуратури Львова Богдан Причепа, здійснювати відомчий контроль за дотриманням природоохоронного законодавства на водних об’єктах на території Львов має комунальне підприємство «Адміністративно-технічне правління».

«Як засвідчила перевірка, посадовці неналежно виконують покладені на них обов’язки. Зокрема, з боку КП «Адміністративно-технічне правління» ЛМР не було відповідного реагування на факти порушень у користуванні водними об’єктами на Кубанській та перехресті Стрийської – Наукової. Винних осіб до встановленої законом відповідальності не притягували, питання про знесення самозбудованих споруд у прибережно-захисній смузі водойми не ставилось», – зауважив Б. Причепа

Однак до паспортизації та інвентаризації водойм Львова комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради стосунку не має. Про це в коментарі «Львівському порталу» повідомила начальниця відділу екологічного нагляду КП «Адміністративно-технічне управління» Олександра Угрин.

«Паспортизацію було проведено з ініціативи управління екології та благоустрою ЛМР. Усі питання до них. Єдине, що ми робимо згідно з угодою з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища – моніторинг та аналіз води 35 водних об’єктів які є в місті», – відзначила О. Угрин.

 Відомчий футбол

 Склалось враження, що про самозахоплення водних об’єктів Львова виконувач обов’язків начальника управління екології та благоустрою Львівської міської ради Андрій Галушка до нашого дзвінка взагалі не чув…

Чиновник повідомив, що згідно з чинним законодавством, приватизовувати чи захоплювати водні об’єкти на території населених пунктів не можна. Єдина можливість – це користування, тобто оформлення в оренду тих водних об’єктів.

«Якщо відбулось самозахоплення, то це вже питання до правоохоронних органів. Я не знаю як це коментувати… Приватизовувати водні об’єкти не можна. І якщо їх було дійсно захоплено, то їх повернуть назад у власність громади… Після звільнення захопленої території зловмисник має відновити її благоустрій», – сказав чиновник.

Окрім того, А. Галушка вважає, що у випадку самозахоплення мають реагувати державна екологічна інспекція та прокуратура.

“Уже на підставі звернень та заяв управління екології та благоустрою має звертатись до суду для добровільного чи примусового звільнення захопленої території” – наголосив він.

Зараз прокуратура Львова внесла подання на адресу Львівської міської ради з вимогою усунути зазначені порушення законодавства та притягнути винних осіб до відповідальності.

Андрій Котенський, Львівський портал
Фото: Active.lviv.ua

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.