Львівська міська рада на сесії 19 грудня затвердила бюджет Львівської громади на 2025 рік, який знову буде дефіцитним. На латання «дірки» доведеться брати 1 млрд грн кредиту. Про це повідомляє Львівський портал.
Доходи у 2025 році становитимуть всього лише 14,4 млрд грн і будуть ще меншими, ніж цьогоріч, оскільки з бюджету таки вилучать майже 2 млрд грн як реверсну дотацію до держбюджету.
Щоб закрити бюджетну «дірку» мерія планує взяти 1 млрд грн кредиту. Їх збираються скерувати на програму підтримки ЗСУ.
«Щоб знайти кошти на ЗСУ, місто буде змушене взяти кредит. Іншого виходу немає. Ми отримуємо сотні запитів від військових щомісяця, і наше завдання – виконувати їх. Допомога захисникам – це наша спільна відповідальність за безпеку Львова і всієї країни», – коментував перший заступник міського голови Андрій Москаленко.
Видатки бюджету-2025 натомість складатимуть 17,7 млрд грн.
У міськраді наголошують, що формувати бюджет-2025 було чи не найважче за всі роки повномасштабної війни. Втім незважаючи на всі обмеження, пріоритетні напрямки залишаються незмінними:
- підтримка ЗСУ – 1 млрд грн;
- освіта і підтримка молоді – 4,9 млрд грн;
- критична інфраструктура і транспорт – 3,8 млрд грн;
- соцзахист і медицина – 1,04 млрд грн;
- культура та спорт – 548,9 млн грн;
- ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій (резервний фонд) – 250 млн грн;
- підтримка бізнесу та інновацій –70 млн грн.
У резервний фонд заклали 250 млн грн.
На бюджет розвитку, із якого у Львові фінансують всі ремонти, наразі передбачили 3,9 млрд грн. Втім варто зауважити, що в цю суму вже включений 1 млрд грн допомоги ЗСУ та 1,99 млрд грн, неоюхідних на погашення кредитів міскьради і лізингові платежі. Сам бюджет розвитку ще будуть затверджувати окремо.
Більш детальні видатки за кожною зі сфер:
Освіта (4,9 млрд грн): абсолютна більшість з цієї суми, 3,7 млрд грн, піде на зарплати й утримання шкіл, садочків і позашкільних закладів.
На освітні програми передбачили 398,6 млн грн, на професійно-технічну освіту – 344 млн грн мистецьку освіту – 229,5 млн грн.
Соцзахист (709,9 млн грн): майже 135 млн грн скерують на виплату допомог, 121 млн грн – на соціальні програми, 33 млн грн – на підтримку ветеранів та їхніх сімей. Водночас на виконання депутатських повноважень дали 51,2 млн грн.
На облаштування житла для переселенців витратять 27,3 млн грн, ще 274,4 млн грн – на підтримку реабілітаційного центру «Джерело».
Охорона здоров’я (майже 331 млн грн): лише на оплату енергоносіїв на насутпний рік передбачили 199 млн грн, на реалізацію міських медичних програм – 140 млн грн.
Культура та спорт (548,9 млн грн): зарплати й утримання установ культури обійдуться у 308 млн грн, спортивних закладів, ДЮСШ та реалізація спортпрограм – у 200,5 млн грн.
Житлово-комунальне господарство (2,7 млрд грн): на утримання доріг і санітарне прибирання міста виділили 1 млрд грн, ще 1,18 млрд грн доведеться заплатити за покриття різниці тарифів на тепло і воду.
Транспорт: на компенсацію пільгових перевезень заклали майже 670 млн грн, а електронний квиток і робота «Львівелектротрансу» обійдеться у 428,4 млн грн.
На зарплати працівникам Львівської міської ради у 2025 році витратять 994,6 млн грн.
Водночас депутати встановили, що міському голові та його заступникам і радникам розмір премій не повинен перевищувати 200% від посадового окладу. Також заступники повинні звітувати на сесії раз на 6 місяців.
Самому Андрію Садовому іншою ухвалою депутати підняли зарплату.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба