Прокурори в касаційному порядку оскаржили постанову апеляційного суду щодо скасування рішення про повернення Будинку вчених з приватного володіння в комунальну власність. Втім на цьому судова тяганина не ще не завершена. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі прокуратури Львівщини.
Як відомо, розкішний історичний будинок площею понад 3 200 кв. м, що знаходиться на вулиці вул. Листопадового Чину, 6 був незаконно переданий у приватну власність, незважаючи на те, що належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації.
Суд першої інстанції задовільнив позов та зобов’язав профспілкову організацію повернути нерухомість у комунальну власність. Профспілка, у свою чергу, оскаржувала це рішення в апеляції.
Суд апеляційної інстанції погодився з висновками суду першої інстанції та аргументами прокурорів у тій частині, що Будинок вчених Львівською обласною радою нікому не відчужувався, відтак ця спірна нерухомість залишається комунальною власністю. Однак скасував рішення першої інстанції, застосувавши строки позовної давності. Львівська обласна прокуратура оскаржила постанову апеляційного суду в касаційному порядку.
Судовий спір триває.
«Будинок вчених» – колишнє Національне аристократичне казино (до 1939), збудований фірмою «Фельнер і Гельмер» у 1897–1898 роках за проєктом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера (автори проєкту Одеського оперного театру).
Скульптурне оздоблення фасадів виконали австрійські скульптори Теодор Фрідль і Райнольд Велькель за моделлю Рудольфа Вейра. Різьблений дерев’яний інтер’єр виготовив Шандор Ярай у львівській фабриці братів Вчеляків. Живописні супрапорти написали львівські митці Станіслав Дембіцький, Станіслав Рейхан, Тадеуш Рибковський, Міхал Созанський. Скульптор Едмунд Плішевський за участі каменярського майстра Юліана Гури виготовив алебастровий камін у фоє.
З 1948 року тут діє Львівський Будинок вчених, із яким пов’язано немало подій наукового, громадсько-політичного і творчого життя Львова та України.
23 вересня 2008 року внесений до переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.
Раніше Львівський портал повідомляв, що До суду скерували обвинувальний акт стосовно колишнього голови однієї із районних адміністрацій Львівської міської ради. Його підозрюють у причетності до незаконної приватизації Будинку вчених. Вочевидь, йдеться про Івана Лозинського, який у 2001-2005 роках очолював Галицьку райадміністрацію. Саме у 2005-му відбулась незаконна приватизація Будинку вчених.
Фото: wikipedia
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.